Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama Bank Spółdzielczy

Funduszowa inspiracja

Niewiele, bo tylko trzy miesiące wystarczyły, by w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 ogłoszonych zostało 35 naborów wniosków o dofinansowanie (pierwszy ogłoszony został 17 marca br.). Każdy nabór otwiera możliwość pozyskania środków na realizację projektów przez przedsiębiorstwa, samorządy oraz organizacje społeczne. Realizacja programu jest dla nich, a zarazem dla całego regionu, nowym impulsem do rozwoju.
Funduszowa inspiracja
Wsparcie z Funduszy Europejskich pozwoliło firmie Aza-Tech sp. z o. o. na zastosowanie innowacyjnych technologii produkcji

Źródło: MFILM

Program Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 to ponad 2,43 miliarda euro, które na najbliższe lata ma do dyspozycji nasze województwo. Pieniądze trafiają do beneficjentów wyłonionych w ramach naborów wniosków o dofinansowanie. 

Do 7 lipca ogłosiliśmy 35 naborów wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę wsparcia wynoszącą ponad 2 mld 204 mln zł. 20 naborów realizujemy w sposób konkurencyjny oraz 15 naborów w sposób niekonkurencyjny – podkreśla Anna Brzyska, Dyrektor Departamentu Zarządzania Programami Regionalnymi w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie (UMWL). – W czerwcu zaktualizowaliśmy bardzo ważny dla potencjalnych beneficjentów dokument, czyli Harmonogram naboru wniosków. Zgodnie z nim, jeszcze w drugim półroczu 2023 r. zamierzamy ogłosić kolejne 50 naborów o łącznej kwocie wsparcia przekraczającej 2 miliardy 100 milionów złotych – dodaje dyrektor Brzyska.

Na co można uzyskać unijne pieniądze

Sprawdźmy na jakie pomysły można dzisiaj pozyskać finansowe wsparcie z Funduszy Europejskich 

  • Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości prowadzi nabory obejmujące między innymi dofinansowanie związane z infrastrukturą B+R, działaniami badawczo-wdrożeniowymi, innowacjami czy transformacją cyfrową MŚP. 
  • Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego UMWL zajmuje się między innymi wnioskami związanymi z cyfryzacją sektora publicznego, doradztwem klimatycznym, gospodarką ściekową czy efektywnością energetyczną.
  • Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego UMWL zaprasza instytucje zainteresowane problematyką usług opiekuńczych, aktywizacją społeczną, ośrodkami interwencji kryzysowej oraz programami rozwojowymi szkół. 
  • Wojewódzki Urząd Pracy prowadzi zaś nabory wniosków o dofinansowanie w obszarze aktywizacji społecznej i zawodowej, usług na rzecz migrantów, podmiotów gospodarki społecznej, społeczeństwa obywatelskiego oraz udziału kobiet w rynku pracy.

Wszystkie szczegóły dotyczące prowadzonych i planowanych naborów wniosków o dofinansowanie znajdziecie Państwo na stronie internetowej. 

Pierwsze umowy już podpisane

Najwyższe w kraju tempo wdrażania programu regionalnego znajduje swoje potwierdzenie w podejmowanych działaniach m.in. rozstrzygnięciach naborów. – Zakończyliśmy już 22 nabory wniosków o dofinansowanie, w ramach których potencjalni beneficjenci złożyli 710 wniosków o dofinansowanie. Łącznie ubiegają się o wsparcie swoich projektów w kwocie prawie 1,85 mld zł złotych – mówi Anna Brzyska. – To przed nami. Chcę jednak podkreślić, że zawarliśmy już 17 umów na dofinansowanie projektów na niebagatelną kwotę dofinansowania przekraczającą miliard złotych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamafive kursy wakacyjne
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoAnnaTreść komentarza: A co twój rebe Kaczyński i rebe Banaszak zrobili dla Chełma poza chęcia postawienia tu kolejnej spalarni śmieci tym razem NIEMIECKICH odpadów medycznych? Jakbyś nie zauważył to tam gdzie najwięcej takich jak ty tam też i największa bieda w tym kraju. W Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu nie płaczą, że bieda ale tam głosują na PO.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 23:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: LoloTreść komentarza: Donos jak za komuny.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 12:42Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: AjkTreść komentarza: Mogą mieć Niemcy, mogą mieć Ukraińcy, a POlicyjna i KOlaborancyjna junta rebe Tuska będzie latała i jeździła z Berlina a za energię płaciła Niemcom i Ukraińcom. Hołota marszałków od strzelania do górników, łapówkarze, złodziejska kasta sprzedająca polski majątek, pociotki bolszewickiej elity Aborygenów próbuje wywłaszczyć polskie rolnictwo na rzecz EUrokołchozu, pozostałych wywłaszczyć dyrektywą budynkową. A rebe Tusk ma się dobrze i cała jego gmina .Data dodania komentarza: 17.05.2024, 10:58Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płoty
Reklama
Reklama
Reklama