Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2022. Piwo kraftowe [Kategoria: PRODUKT ROKU]

Ten szlachetny napój powstaje w Browarze Kozak, który powstał w 2022 roku. I, jak wszystkie niemal przedsięwzięcia braci Jacka i Mirosława Kozaków, jest firmą rodzinną.
Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2022. Piwo kraftowe [Kategoria: PRODUKT ROKU]
Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2022. Piwo kraftowe [Kategoria: PRODUKT ROKU]

Piwo w Browarze Kozak jest produkowane naturalnymi i sprawdzonymi metodami przy pomocy najwyższej jakości składników.

- Jego przygotowanie jest bardzo proste. Nie chcę tu zdradzać wszystkich szczegółów, ale jego wytwarzanie polega po pierwsze na zmieleniu słodu, najczęściej jęczmiennego lub pszenicznego. Następnie gotowana jest warka, a później następuje filtracja oraz dodawanie drożdży. Potem pozostaje już tylko fermentacja oraz naturalne filtrowanie przez osadzanie się pozostałych części białkowych i drożdżowych - mówi Mirosław Kozak, współwłaściciel Browaru Kozak.

Piwo kraftowe wytwarzane przez braci Kozaków od piw przemysłowych różni się przede wszystkim smakiem i sposobem przygotowywania. Warzone jest naturalnymi, autorskimi metodami, bez przyspieszaczy i ulepszaczy smaku.

- Duże koncerny produkują piwo w kilka dni. U nas ten proces trwa średnio około miesiąca, a niektóre piwa takie jak marcowe, do spożycia gotowe są dopiero po dwóch i pół miesiąca. Fakt, jest to trochę czasochłonne, jednak myślę, że jego smak to wynagradza. Wszystkie piwa w naszym browarze są produkowane w sposób naturalny. Jest naturalna filtracja, naturalne leżakowanie oraz naturalna fermentacja. Podkreślam jeszcze raz, że nic nie można tu przyspieszyć. Ponadto piwo jest niepasteryzowane, czyli jakby “żywe”, ponieważ cały czas się zmienia - tłumaczy pan Mirosław.

- Czym się wyróżnia? To trochę tak jak z chlebem. Można porównać taki zwykły, biały chleb przemysłowy, który jest na polepszaczach, z chlebem tradycyjnym pieczonym na naturalnym zakwasie. Myślę, że trzeba się przyzwyczaić do tego, jak to piwo smakuje. Jest ono gazowane naturalnie. Powstaje przy fermentacji. Nie jest zagazowywane dwutlenkiem węgla, oznacza to, że jego smak jest łagodniejszy - dodaje Mirosław Kozak.

Dodatkowo, jak twierdzi współwłaściciel, jest bardzo odżywcze, ponieważ drożdże zawarte w piwie nie są martwe po pasteryzacji, więc w niedużych ilościach nie jest ono szkodliwe. Piwo można spożyć na miejscu w Restauracji Kozak lub kupić "na wynos".


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamafive kursy wakacyjne
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoAnnaTreść komentarza: A co twój rebe Kaczyński i rebe Banaszak zrobili dla Chełma poza chęcia postawienia tu kolejnej spalarni śmieci tym razem NIEMIECKICH odpadów medycznych? Jakbyś nie zauważył to tam gdzie najwięcej takich jak ty tam też i największa bieda w tym kraju. W Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu nie płaczą, że bieda ale tam głosują na PO.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 23:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: LoloTreść komentarza: Donos jak za komuny.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 12:42Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: AjkTreść komentarza: Mogą mieć Niemcy, mogą mieć Ukraińcy, a POlicyjna i KOlaborancyjna junta rebe Tuska będzie latała i jeździła z Berlina a za energię płaciła Niemcom i Ukraińcom. Hołota marszałków od strzelania do górników, łapówkarze, złodziejska kasta sprzedająca polski majątek, pociotki bolszewickiej elity Aborygenów próbuje wywłaszczyć polskie rolnictwo na rzecz EUrokołchozu, pozostałych wywłaszczyć dyrektywą budynkową. A rebe Tusk ma się dobrze i cała jego gmina .Data dodania komentarza: 17.05.2024, 10:58Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płoty
Reklama
Reklama
Reklama