Jak to mówią, do trzech razy sztuka. Rozstrzygnięcie konkursu Dobroczyńca Roku 2020 miało się odbyć 27 marca, ale ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem, musieliśmy przełożyć naszą galę. Z powodu kolejnych obostrzeń nie doszła do skutku także w kwietniu. Spotkaliśmy się w maju, choć jeszcze w ograniczonym gronie, by uhonorować osoby, które w 2020 roku, pierwszym roku pandemii, niosły pomoc potrzebującym, niejednokrotnie narażając swoje zdrowie.
- Okazało się, że potrafimy zadbać o chorych i samotnych, docenić tych, którzy walczyli z wirusem na pierwszej linii. Cenne stały się takie proste gesty jak pomoc w zrobieniu zakupów, przygotowanie posiłku choremu przebywającemu w kwarantannie, a nawet wyprowadzanie jego psa. Jedni szyli i rozdawali maseczki, inni robili przyłbice, czy naprawiali dzieciakom komputery do zdalnej nauki. Wszyscy pomagali tak, jak potrafili - stwierdziła podczas gali Wanda Jaroszczuk, redaktor naczelna Super Tygodnia. - W tym niezwykle trudnym czasie uświadomiliśmy sobie jednak, co jest w życiu najważniejsze: zdrowie, życie i drugi człowiek.
Gdy zaatakował nas groźny wirus, niemal wyzwoliliśmy w sobie olbrzymie pokłady dobroci. Podczas gali za tę dobroć dziękowano bohaterom naszej akcji wielokrotnie i niezwykle serdecznie.
Wszystkim osobom, których zasługi docenili nasi Czytelnicy, wręczono nominacje. Czytelnicy także zdecydowali, kto z tego grona został wyróżniony piękną statuetką Dobroczyńca Roku 2020 i kogo dodatkowo nagrodzili nasi samorządowcy - patroni akcji.
W kategorii indywidualnej nagrodę prezydenta Chełma otrzymała, z rąk wiceprezydent Doroty Cieślik, Krystyna Łukasik ze Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera. Drugą nagrodę odebrała Katarzyna Rot ze Stowarzyszenie Polska 2050, statuetkami wyróżniono: Magdalenę Środę – akcja Widzialna Ręka i Marcina Bieńkowskiego - informatyka, za akcję bezpłatnej naprawy komputerów do zdalnej nauki.
W kategorii zbiorowej nagrodę prezydenta otrzymało za swoje działania Stowarzyszenie Motocyklistów Chełmskich Niedźwiedzie Wschodu. Wyróżniliśmy także Restaurację u Mamy i Hufiec ZHP Chełm 8. Drużynę Harcerską Niewidzialne Dłonie.
Nagrody od starosty chełmskiego Piotra Deniszczuka otrzymali: Mateusz Kliszcz – leśnik z Wojsławic oraz Stowarzyszenie Kobiet Gminy Kamień. Statuetki za działalność dobroczynną przypadły także: Joannie Jabłońskiej – wójt gminy Leśniowice, Stowarzyszeniu Motocyklan z Siedliszcza oraz Świetlicy Socjoterapeutycznej w Sawinie.
Andrzej Leńczuk, starosta krasnostawski ufundował i wręczył dwie nagrody główne. Jedna trafiła do rąk Dariusza Janiszka – przedsiębiorcy z Fajsławic, a druga do Koła Gospodyń Wiejskich Tarzymiechy Trzecie.
Statuetki Dobroczyńca Roku 2020 otrzymali także: Agnieszka Sulikowska – liderka Szlachetnej Paczki, Henryk Pukas za akcję zbierania nakrętek dla hospicjum i Zespół Kulinarny w Gorzowie.
Wicestarosta Tomasz Korzeniewski wręczył cenne upominki ufundowane przez starostę Andrzeja Romańczuka. Nagrodzeni to: Robert Kunz – właściciel sklepu Kairo i Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów we Włodawie.
Statuetki otrzymali: Tomasz Orzeszko – honorowy dawca krwi oraz Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim nagrodzonym oraz nominowanym. Osobom, które nie mogły uczestniczyć w gali i nie odebrały wyróżnień, zostaną one dostarczone. W tym celu można także kontaktować się z naszą redakcją, dzwoniąc pod nr 82 565 27 05.
Główny partner - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. Partner wydarzenia Dobroczyńca Roku 2020 - Województwo Lubelskie "Lubelskie smakuj życie".
Patronat:
- Prezydent Chełma – pan Jakub Banaszek
- Starosta Powiatu Chełmskiego – Piotr Deniszczuk
- Starosta Powiatu Krasnostawskiego – Andrzej Leńczuk
- Starosta Powiatu Włodawskiego – Andrzej Romańczuk
- patronat medialny radio Bon Ton
Napisz komentarz
Komentarze