Niestety, po intensywnych opadach deszczu wyszło na jaw, że kanalizacja burzowa na ulicy Rejowieckiej nie jest wydolna. Wody opadowe "stoją" na drodze, co - jak wskazuje radny - świadczy o tym, że coś jest nie tak z odpływami. Krawczuk vel Walczuk chce wiedzieć, w jakim terminie wykonawca zobowiązał się do poprawy błędnie wykonanych odcinków DK12.
Kolejny problem, jaki poruszył radny, dotyczy skrzyżowania Rejowieckiej z ulicą Szpitalną, a właściwie sygnalizacji świetlnej. Piotr Krawczuk vel Walczuk dopytuje, czy wykonawca zamierza przywrócić bezpieczny skręt w lewo z Szpitalnej i zielone strzałki do skrętu w prawo. Prosi też o synchronizację działania sygnalizacji świetlnych na całym odcinku ulicy Rejowieckiej, aby możliwe było przejechanie na tzw. „zielonej fali”.
- Poprawi to przepustowość ruchu i ograniczy tworzące się w godzinach szczytu zatory - przekonuje autor interpelacji.
Radny prosi też o rozważenie przywrócenia możliwości skrętu w lewo z ulic Judyma oraz Przejazdowej, tak jak to było możliwe przed remontem.
- Obecnie przyjęte rozwiązanie niepotrzebnie wydłuża dojazd dla jadących w stronę Dorohuska (z ulicy Judyma) oraz jadących w stronę Lublina (z ulicy Przejazdowej) i jednocześnie dodatkowo zwiększa i tak spore natężenie ruchu na skrzyżowaniu ulic Rejowieckiej ze Szpitalną, a także na rondzie ZWiN - wyjaśnia. - Po przebudowie, wyjazd w lewą stronę z obu tych ulic jest znacznie łatwiejszy niż przed remontem, a co za tym idzie, nie stwarza problemu ani poważnego zagrożenia.
Teraz czytane: Jagodne szykuje się do przeprowadzki do gminy Chełm
Napisz komentarz
Komentarze