Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama mikołaj radio
Reklama

gm. Izbica: Wólka staje się metropolią

O takie nieco żartobliwe stwierdzenie pokusił się jeden z mieszkańców Wólki Orłowskiej podczas uroczystości otwarcia przystanku kolejowego w tej miejscowości.
gm. Izbica: Wólka staje się metropolią

Powstanie przystanku w Wólce Orłowskiej jest częścią ogólnej strategii PKP, dotyczącej poprawy dostępności do transportu kolejowego dla okolicznych mieszkańców. Został wybudowany przy przejeździe kolejowym i drodze w kierunku Topoli. Koszt budowy wyniósł około miliona złotych.

Pomysł zrodził się jesienią 2015 roku. Jak informowaliśmy na łamach Super Tygodnia, wójt Jerzy Lewczuk w rozmowie z dyrektorem Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie mówił o potrzebie postawienia wiaty na przystanku w Tarzymiechach. Przy okazji wspomniał o konieczności postawienia przystanku dla Wólki Orłowskiej i okolic.

Jak się okazało, kierownictwo ZLK przyjęło ten pomysł z entuzjazmem. Pod petycją w tej sprawie podpisało się ponad 200 osób, m.in. z Wólki, Topoli i Orłowa Drewnianego Kolonii.

Uroczyste otwarcie odbyło się w ubiegły wtorek. Symboliczną wstęgę na nowym peronie przecinali przedstawiciele samorządu gminy i Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie. Najpierw jednak wszyscy czekali na przyjazd szynobusa. Rangę uroczystości podniosła również obecność Orkiestry Dętej z Tarnogóry.

Zobacz film z otwarcia!

otwarcie_przystanku_w_wolce_orlowskiej.mp4

Później wszyscy przemaszerowali do Wiejskiego Domu Kultury w Wólce Orłowskiej, gdzie członkinie koła gospodyń zaprosiły na poczęstunek. Nie zabrakło m.in. pierogów z różnym farszem, z których KGW słynie.

- O budowę przystanku kolejowego staraliśmy się jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu. Do tej pory nie mieliśmy bezpośredniego połączenia z Krasnymstawem. Przystanek będzie również przydatny wielu młodym osobom, które studiują w Lublinie - mówi Elżbieta Bednarz, sołtys Wólki Orłowskiej.

- To, co początkowo wydawało się niemożliwe, po kilku latach nabrało realnych kształtów - dodaje Janusz Dusznik, radny z Wólki Orłowskiej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
KOMENTARZE
Autor komentarza: RolnikTreść komentarza: strajkują i płaczą że się nie opłaca a mówią że mogą wieś kupićData dodania komentarza: 4.12.2024, 19:27Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wyjechali ciągnikami na drogę, by ponownie walczyć o swojeAutor komentarza: RolnikTreść komentarza: Oni sami nie wiedzą o co chodzi bo rząd jest przeciwny Mrcosur a chłopi przeciwni rządowi. O co im chodzi?Data dodania komentarza: 4.12.2024, 16:20Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wyjechali ciągnikami na drogę, by ponownie walczyć o swojeAutor komentarza: ChłopTreść komentarza: Rząd Polski jest przeciw Mrcosur o czym mówiła Roberta Metsola że ze względu polski sprzeciw będą prowadzone nowe rozmowy. To czego wy chłopi jeszcze chcecie? Czas nauczyć się czytać i słuchać informacji prawdziwych nie Republiki.Data dodania komentarza: 4.12.2024, 16:17Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wyjechali ciągnikami na drogę, by ponownie walczyć o swojeAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A może by tak jednym szwungiem przyłączyć Niderlandy.Data dodania komentarza: 4.12.2024, 16:04Źródło komentarza: Chełm. Połączyć gminę z miastem? Banaszek na TAK, Kociuba wyjątkowo sceptycznyAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Batalia sądowa. Już jedną prowadził o remont Rejowieckiej. I co???????????? I nic. Prace rozpoczęły się półtora roku po czasie. Kosztowały tyle ile chciał dodatkowo wykonawca za wprowadzane zmiany. Czysty zysk. Niech zrobi muzeum w młynie Michalenki. Wtopił kasę i nic się nie dzieje. Ale dzieci ze szkoły wygonił i napiera na muzeum. A może tak na boczny tor. Bo Nowogrodzki też da ciała.Data dodania komentarza: 4.12.2024, 16:01Źródło komentarza: Chełm. Banaszek i Nawrocki apelowali o budowę Muzeum Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej
Reklama
Reklama
Reklama