Teren o powierzchni około 18 arów, na którym posadowiony jest budynek, kilka lat temu nabył od PKP Zenon Szokaluk. Jego własnością jest również część poczekalni dla pasażerów. Oba obiekty postanowił przeznaczyć pod rozszerzenie prowadzonej związanej z produkcją odzieży. Wieżę planował tak przebudować wewnętrznie, by powstały lokale użytkowe przeznaczone na wynajem.
- Okres pandemii zweryfikował nasze plany i niestety z powodu braku środków musimy dalsze inwestycje odłożyć na później - mówi właściciel obiektu.
Szokaluk dodaje jednak, że nie planuje rezygnować, bowiem proponowane przez niego rozwiązania spotkały się ze sporym zainteresowaniem potencjalnych najemców.
Pierwsza wieża została zburzona w 1944 roku przez Niemców. Obecna konstrukcja pochodzi z lat powojennych. Prace, jakie udało się wykonać, zanim nadszedł kryzys, to remont budynku kolejowej poczekalni.
- Odnowiliśmy tę część poczekalni, która należy obecnie do mnie. Z pozostałych pomieszczeń wciąż korzystają pasażerowie. Zostały wymienione okna, drzwi oraz odnowiona elewacja. Pojawiło się również ogrodzenie oraz wybrukowany został parking przed budynkiem. Dalsze prace leżą po stronie wieczystego użytkownika budynku, czyli kolei - mówi Szokaluk. - Obecnie udaje nam się powoli wracać na rynek. Nasza sytuacja systematycznie się poprawia - dodaje.
Czytaj też:
Napisz komentarz
Komentarze