Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama kebab

Puchar dla Gminy Chełm. Piłkarze upamiętnili Edwarda Pusiaka [ZDJĘCIA]

Cztery drużyny walczyły ze sobą o główne trofeum podczas XXV Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów im. Edwarda Pusiaka. Zacięte zmagania upamiętniały przedwcześnie zmarłego działacza sportowego z Dorohuska. Turniej rozgrywano w systemie każdy z każdym.
Puchar dla Gminy Chełm. Piłkarze upamiętnili Edwarda Pusiaka [ZDJĘCIA]

Autor: Granica Dorohusk

Podczas turnieju rozegrano sześć meczy. Wszystkie swoje spotkania zwyciężyła drużyna Gmina Chełm i to ona zajęła najwyższe miejsce na podium. Druga lokata przypadła zespołowi Gardenmet Krasnystaw, trzecie Granicy Dorohusk, a czwarte składowi pod nazwą Oldboys Znicz Siennica Różana. Przyznano też nagrody indywidualne. Najstarszym zawodnikiem turnieju został Jerzy Kawalec (Granica Dorohusk), najlepszym zawodnikiem Grzegorz Ostrowski (Oldboys Znicz Siennica Różana), najlepszym bramkarzem Zbigniew Kałużniak (Gmina Chełm), a królem strzelców mianowano Grzegorza Świderskiego (Granica Dorohusk). Głównym arbitrem zmagań był wójt Wojciech Sawa. Imprezę zakończyło spotkanie integracyjne przy grillu.

- Turniej był bardzo udany i zawodnicy naprawdę poważnie podeszli do tych rozgrywek - mówi Konrad Czebiera, wiceprezes klubu Granica Dorohusk. - Były nawet czerwone kartki, ale spotkania przebiegły w duchu zdrowej rywalizacji.

Edward Pusiak był cenionym działaczem sportowym, a także członkiem zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Zmarł 30 października 1991 r. w wieku 38 lat. Poświęcony mu turniej był zorganizowany wspólnie przez klub Granica Dorohusk, Urząd Gminy w Dorohusku i miejscowy Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki.

Czytaj także:



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EwelinaTreść komentarza: Mieszkam na Dyrekcji i mam małe dziecko któremu ten łomot nie jest potrzebny i jak mam je uśpić przy tym hałasie czy ktoś przemyślał ta decyzję chcecie robić proszę bardzo jest do tego amfiteatr a nie w środku Miasta gdzie mieszkają rodziny i ludzie starsiData dodania komentarza: 12.12.2025, 19:47Źródło komentarza: Wystrzałowy Sylwester w Chełmie jednak z TV Republika. Może kosztować 6 mlnAutor komentarza: ElvoTreść komentarza: Niby tak, ale weź pod uwagę koszty. Robienie referendum w każdej sprawie wyszłoby strasznie drogo.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 13:24Źródło komentarza: W Chełmie ruszają wielkie przygotowania do sylwestra z TV Republika. Od 15 grudnia zamknięte ulice i zmiany tras autobusówAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Wójt i radni zarabiają więcej ponieważ tak postanowili radni, a nie dlatego, że Rząd tak postanowił. Rząd zwaloryzował tylko maksymalne, a t tym samym i minimalne stawki wynagrodzenia w których dotychczasowe wynagrodzenie w średniej się znajdowało. Więc nie było obowiązku ich podwyższania a tylko prawo. A przecież to jedna z mniejszych gmin, a sukcesów jakoś nie widać.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 10:34Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt zarobi więcej, ponieważ tak postanowił rząd. Podwyżkę otrzymali także inni samorządowcyAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Żeby lekarze zarabiali po 100 tys zł.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 09:05Źródło komentarza: Fatalna prognoza. Polski system ochrony zdrowia czeka zapaśćAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: W każdej sprawie w tym kraju powinno być referendum i to mieszkańcy powinni decydować czy są za czy przeciwData dodania komentarza: 12.12.2025, 09:04Źródło komentarza: W Chełmie ruszają wielkie przygotowania do sylwestra z TV Republika. Od 15 grudnia zamknięte ulice i zmiany tras autobusów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama