Udane sparingi Victorii przed ligą

Bardzo dobre spotkanie zobaczyli kibice w Białopolu, gdzie tamtejsza Unia podejmowała czwartoligową Victorię Żmudź. Podopieczni Piotra Molińskiego pokonali gospodarzy 3:2. W składzie gości po kontuzji pojawił się Paweł Fornal, który wpisał się na listę strzelców.

Dobrze przygotowana murawa, jaką zastały obydwie drużyny, przełożyła się na lepszą grę obu zespołów. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach padły dwie bramki, obie dla Victorii. Pierwszą z nich zdobył KordianSołtysiuk, a drugą Paweł Fornal. Czternaście minut po rozpoczęciu drugiej odsłony trzecią zdobył Jakub Fronc. Później do głosu doszli gospodarze, którzy po strzałach testowanego zawodnika i Szymona Łukaszewskiego przegrywali zaledwie 3:2. Takim wynikiem zakończyło się całe spotkanie. Bardzo dobrze w bramce gości spisał się testowany golkiper Motoru Lublin Marcin Makowski, dzięki któremu przyjezdni nie stracili kolejnych bramek.

teraz czytane: Sztangiści poszukiwani

- W pierwszych 45 minutach wyszliśmy lepszym składem, co przełożyło się na wynik. W drugiej zagraliśmy zupełnie inaczej, wystąpiła młodzież. Co prawda, mieliśmy w tej części swoje sytuacje bramkowe, ale to goście zdołali zdobyć dwie bramki – mówił po meczu Piotr Moliński.

Unia Białopole – Victoria Żmudź 2:3

Bramki: Zawodnik testowany 1, Łukaszewski 1 – Sołtysiuk 1, Fornal 1, Fronc 1

Unia: Wikło, Kogut, Bureć, zawodnik testowany I, Komosa, zawodnik testowany II, Zdybel, Welter, zawodnik testowany III, Łukaszewski, Leśnicki. Grali też: Pietruszka, Cor, Szponder, Zawodnik testowany IV, Jabłoński.

Victoria: Marcin Makowski – Brodalski, Paskiv, Wagner, E. Olejniczak, S. Sawa, Kasprzycki, Sołtysiuk, Misztal, Paweł Fornal, Furta. Grali też: Wasyniuk, Fronc, M. Olejniczak, Janusz, Pieczykolan.

W piątek piłkarze Victorii zagrali kontrolne spotkanie ze Spartą Rejowiec Fabryczny. Mecz zakończył się takim samym wynikiem jak w Białopolu. Victoria wygrała 3:2, jednak jak mówi jej szkoleniowiec, zespół wymaga odpoczynku przed inaugurującą kolejką IV ligi. Victoria zagra w niej 12 sierpnia o godz. 17 z Sokołem Adamów.

- W zespole widać zmęczenie. Początek ze Spartą był słaby. Gospodarze dominowali do przerwy, jednak to my wyszliśmy na prowadzenie. Później przejęliśmy kontrole, lecz tak jak mówię, potrzeba nam kilku dni wolnego, ponieważ po prostu musimy odpocząć. Co do nowych zawodników, jesteśmy dogadani z Chełmianką w sprawie Kordiana Sołtysiuka. Kontuzję wyleczył Paweł Fornal – dodaje.

Victoria Żmudż - Sparta Rejowiec Fabryczny 3:2

Bramki: Misztal 1, Fronc 1, Kasprzycki 1 - Mateusz Adamiec 2

Victoria: Wasyniuk (46` zawodnik testowany I):  Brodalski, Wagner, Paskiv, Kołodziejczyk, S. Sawa, Kasprzycki, Sołtysiuk, Misztal, Fronc, Furta. Grali też: E. Olejniczak, Soroka, Janusz.

Sparta: Bralewski (46` zawodnik testowany I): Lewczuk, Artur Rutkowski, Kamil Rutkowski, Bodys, Kiejda, Krystjańczuk, Mateusz Adamiec, Martyn, Oleksiejuk, Dawid Kość: Grali też: zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, Podlipny, Góra.