Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Mieszkania, apartamenty, kawalerki do wynajęcia
Reklama

Krasnystaw. Nie przegap spektaklu Lunapark z piosenkami Ciechowskiego

Krasnostawski Dom Kultury w ramach programu Scena Reduta zaprasza dnia 18 września o godz. 19 na spektakl „Lunapark” z piosenkami Grzegorza Ciechowskiego. Bilety w cenie 30 zł i 40 zł w dniu spektaklu do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl.
Krasnystaw. Nie przegap spektaklu Lunapark z piosenkami Ciechowskiego

Źródło: KDK - materiał prasowy

Spektakl „Lunapark”, wyreżyserowany przez Annę Srokę-Hryń, to artystyczny felieton o czasach PRL-u i jednocześnie autorski zapis zmagań artysty w walce o niezależność w obliczu cenzury. W przedstawieniu usłyszymy zarówno te najbardziej znane, jak i mniej eksploatowane przez stacje radiowe piosenki Ciechowskiego - słynnego Obywatela GC, lidera grupy Republika. Zabrzmią: „Śmierć w bikini”, „Biała flaga”, „Mamona”, „Nieustanne tango”, „Nie pytaj o Polskę”, „Arktyka”, „My lunatycy”, „Psy Pawłowa”, „Hibernatus”, „Znak „=””, „Tu jestem w niebie”. Utwory układają się w opowieść o oczekiwaniach, marzeniach, rozterkach, lękach i pragnieniach młodych ludzi.

Spektakl powstał jako egzamin podsumowujący letnią sesję III roku Wydziału Aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. W latach 2018–2021 był pokazywany na deskach Teatru Narodowego, a od marca 2022 r. został włączony do repertuaru Teatru. „Lunapark” od dnia premiery zyskał ogromną popularność i miano kultowego.

Występują: Kamila Brodacka, Małgorzata Kozłowska, Klaudia Kulinicz, Zuzanna Saporznikow, Marta Sutor, Marcin Franc, Aleksander Kaźmierczak, Konrad Szymański.

Scena Reduta to wspólna przestrzeń stworzona dla teatru przez ośrodki kultury z całej Lubelszczyzny. Inicjatorem i liderem projektu jest Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie. To równocześnie powrót do tradycji lubelskiego teatru objazdowego, który już od XIX wieku wyruszał w Polskę z gościnnymi występami. Zespół Osterwy przemierzał kraj, by zaprezentować swoje spektakle widzom z najodleglejszych jego zakątków, a aktorów wozili „Kochankowie z Werony”– dwa autokary czule nazywane Romeo i Julia.

Podczas drugiej edycji na trasie Sceny Reduta znajdzie się 10 miast. Do końca 2022 roku specjalnie wybrane spektakle pojawią się w Biłgoraju, Chełmie, Hrubieszowie, Janowie Lubelskim, Krasnymstawie, Kraśniku, Szczebrzeszynie, Tarnogrodzie, we Włodawie oraz w Zamościu.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama