Przyznane środki stanowią 50% całej inwestycji. Jej realizacja musi zostać rozłożona w czasie. Obiekty będą powstawać etapowo.
- Będziemy mieli drugi najnowocześniejszy obiekt w województwie i jeden z kilkunastu takich w Polsce, a lubelska piłka nożna zyska nowoczesną bazę i szanse rozwoju – mówi prezydent Chełma Jakub Banaszek.
- W ramach przedsięwzięcia przebudowany zostanie stadion przy ul. 1 Pułku Szwoleżerów. Powstaną także trzy boiska treningowe. Dzięki temu nowy obiekt zyska nie tylko funkcjonująca w naszym mieście od 1955 roku Chełmianka Chełm, ale również zespoły młodzieżowe, takie jak Niedźwiadek - nie kryją zadowolenia urzędnicy na profilu fejsbukowym Urzędu Miasta Chełm.
Przypominamy, że pod koniec września informowali, że przygotowany już został program funkcjonalno-użytkowy dotyczący powstania w Chełmie Lubelskiego Centrum Piłki Nożnej. Rozbudowany stadion ma pomieścić 4,5 tys. osób. Planowane są dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią, a jedno z trawiastą. Boiska mają być oświetlone, będą miały miejsca dla widowni. Mają być poddawane weryfikacji umożliwiającej rozgrywanie meczów ligowych. Dzięki niej jest pewność, że wymiary boisk czy bramek są zgodne z przepisami, jak również że oprócz placu gry zapewniona jest niezbędna infrastruktura szatniowo-sanitarna.
- Chcemy, żeby weryfikacja była na poziomie centralnej ligi juniorów i trzeciej ligi piłkarskiej. Planowane jest również montowanie w okresie zimowym przy jednym z boisk tzw. balonu, abyśmy mogli cały rok prowadzić treningi – mówił na jednej z sesji Wojciech Wójcik, dyrektor gabinetu prezydenta.
- Zadanie rozłożone jest na 4 lata, aby nasz samorząd mógł je udźwignąć, ale też dlatego, abyśmy mogli stworzyć infrastrukturę z prawdziwego zdarzenia. Projekt ma znaczenie strategiczne nie tylko dla Chełma, ale dla regionu. Spotkał się z pozytywną rekomendacją Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, jak również Polskiego Związku Piłki Nożnej - informował Wójcik.
Planowane lokalizacje to: stadion miejski przy I Pułku Szwoleżerów, boisko treningowe przy I Pułku Szwoleżerów, Zespół Szkół Budowlanych oraz Policealna Szkoła Studium Medyczne w Chełmie.
Całe zadanie opiewa na niespełna 90 mln zł. Skoro miasto otrzymało dofinansowanie, to do "uzbierania" jest jeszcze połowa niezbędnej kwoty.
To kolejna duża inwestycja w miejską infrastrukturę sportową. Niedawno rozpoczęły się prace związane z budową stadionu lekkoatletycznego przy II LO.
Napisz komentarz
Komentarze