Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Stacja w Kaniem czeka na biznes

Masz pomysł na działalność biznesową na stacji kolejowej? Zgłoś swój pomysł PKP. Będzie to wzięte pod uwagę przy projektowaniu modernizacji XIX-wiecznego, zabytkowego budynku poczekalni Kanie-Stacja.
Stacja w Kaniem czeka na biznes

Salon fryzjerski, kosmetyczny, klub fitness, sklep, kwiaciarnia, urząd pocztowy, biura - pomysłów jest dużo. W budynku poczekalni może znaleźć się sporo pomieszczeń przeznaczonych na działalność komercyjną. PKP zbiera informacje na temat potrzeb, by już w projekcie to uwzględnić. Każdy może zadeklarować chęć wynajmu pomieszczeń i zostaną one dostosowane do jego potrzeb.

- Mamy zapewnienie ze strony właściciela nieruchomości, że modernizacja budynku PKP Kanie-Stacja rozpocznie się już w 2019 roku - informuje wójt Zdzisław Krupa.

Mieszkańcy gminy od dłuższego czasu uczestniczą w rozmowach na temat stacji kolejowej w Kaniem. Budynek powstał w 1877 roku i nie spełnia już żadnych norm, nie jest ogrzewany, nie ma w nim toalet, nie jest również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. PKP postanowiło coś z tym zrobić. Jedną z propozycji było przekazanie urzędowi gminy zabytkowej nieruchomości i wybudowanie nieco dalej nowoczesnego dworca modułowego.

- Uznaliśmy, że taki obiekt, obok zabytkowej budowli zaburzałby harmonię tego miejsca, tworzył dysonans. Lepszym rozwiązaniem jest zmodernizowanie dworca - dodaje Krupa.

Koleje na to przystały i szykują inwestycję. Zagospodarują tylko część budynku na obsługę podróżnych, a więc kasy biletowe, poczekalnię, sanitariaty. Urząd gminy zabiega również o świetlicę z myślą o czekającej na autobus młodzieży szkolnej. Przed dworcem bezwzględnie jest potrzebny dobrze urządzony parking.

Pozostała część powierzchni dworca będzie mogła być wykorzystana komercyjnie. Jak ją urządzić, o to pytani są przedsiębiorcy i osoby związane z biznesem. Już dziś mogą sobie rezerwować powierzchnie, które powstaną z myślą o ich potrzebach. Urząd gminy zabiega, by przywrócono tam placówkę poczty wraz z bankiem pocztowym, bo tego oczekują mieszkańcy. Co ważne, dworzec będzie nowocześnie urządzony, wraz z toaletami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych, podjazdami dla wózków. Ruch podróżnych jest tam spory. Jak szacuje wójt, codziennie na parkingu i w okolicy zostawianych jest ponad 40 samochodów należących zazwyczaj do osób dojeżdżających pociągiem do pracy. Pasażerowie, wracając do domów, zapewne chętnie zrobią zakupy, czy też skorzystają z innych oferowanych tam usług.

W związku z tym osoby fizyczne i prawne oraz podmioty poszukujące pomieszczeń do prowadzenia działalności mogą się zgłaszać do Urzędu Gminy Rejowiec Fabryczny, ul Lubelska 16 - Referat Mienia Ochrony Środowiska i Rolnictwa, tel. 82 56 64 545, e-mail: [email protected]. Urzędnicy czekają na pomysły do 31 marca.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Maniek Nl 09.03.2018 13:57
W koncu cos z tymi ruinami zrobia

Złodziej 12.01.2018 22:04
Komentarz zablokowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Bon Ton
Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama