Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Mieszkania, apartamenty, kawalerki do wynajęcia
Reklama

Zagłodzona suczka odebrana właścicielom! Interwencja w gminie Gorzków

Chełmska Straż Ochrony Zwierząt otrzymała anonimowe zgłoszenie o tym, że w gminie Gorzków właściciele zaniedbują suczkę. Gdy strażnicy przyjechali na miejsce, ujrzeli bardzo wychudzone, słaniające się na łapach zwierzę.
Zagłodzona suczka odebrana właścicielom! Interwencja w gminie Gorzków

Źródło: Chełmska Straż Ochrony Zwierząt

- Przy próbie wyjścia z budy wywróciła się i przez chwilę leżała w błocie, nie mogąc się podnieść - relacjonuje Mariusz Kluziak, inspektor Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt.

Sunia była przywiązana do ogrodzenia sznurkiem, gdyż  - jak twierdzili właściciele - jest w stanie przeskoczyć przez siatkę. Niestety, nie zauważyli, że uniemożliwia on zwierzakowi wejście do "budy". Sunia nie miała schronienia, a spać mogła jedynie na brudnym i mokrym kawałku materiału. Doskwierał jej też spory obrzęk łapy, czym nikt się nie przejął. Przez ostatnich kilka, a być może nawet kilkanaście, dni "odmawiała przyjmowania pokarmu", a przynajmniej tak twierdzili jej właściciele. Patrol ocenił, że zwierzę było wyraźnie wychudzone. Na pytania o wizyty u weterynarza, właściciele milczeli lub nie mówili prawdy. 

- Na miejsce wezwaliśmy patrol policji. Sunia została odebrana i w trybie natychmiastowym przewieziona do całodobowej kliniki w Lublinie, gdzie zlecono szereg potrzebnych badań - dodaje Kluziak.

Z pierwszych informacji po obserwacji i badaniach w klinice wynika, że suczka waży 17 kg, jest duża niedowaga, a nawet wychudzenie. Lekarze zauważyli też zaostrzony szmer w klatce piersiowej, widoczny stan zapalny w małżowinie usznej, dużo zmian guzowatych na całym ciele, okolicach sutków, czaszce i ogonie. Niektóre mają nawet po 2-3 cm. Na prawej łapie widoczny jest silny obrzęk całego stawu nadgarstkowego. Trwa jeszcze diagnostyka. 

- Zlecona została morfologia i biochemia. Planowane jest USG jamy brzusznej, konsultacja chirurgiczna, konieczne jest również echo serca". Najbliższe tygodnie sunia spędzi w klinice. My natomiast złożymy zawiadomienie z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt o znęcaniu się nad zwierzęciem - zapowiada inspektor.

Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt prosi o wsparcie finansowe na leczenie suni i zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby właściciele zostali pociągnięci do odpowiedzialności. 

Wpłaty można dokonywać na adres:

Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt

ul. Hrubieszowska 66, 22-100 Chełm

Nr konta: Bank PKO BP 57 1020 1563 0000 5902 0099 5126

⚠️ Tytuł przelewu: Sekcja Chełm - sunia z interwencji

IBAN: PL 57 1020 1563 0000 5902 0099 5126

SWIFT: BPKOPLPW

PayPal: [email protected]

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama