Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gm. Urszuli. Pogoń za kłusownikiem i próba wręczenia strażnikom łapówki

Włodawscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Urszulin, którzy w nocy w czwartek (23 listopada) nielegalnie łowili ryby na Jeziorze Sumin. Jeden z nich na widok strażników Państwowej Straży Rybackiej uciekł w trzciny i bagniska, a później podczas szarpaniny, próbował przekupić funkcjonariuszy.
Gm. Urszuli. Pogoń za kłusownikiem i próba wręczenia strażnikom łapówki

Źródło: KPP we Włodawie

Do zdarzenia doszło przed północą w miejscowości Grabniak w gminie Urszulin. Funkcjonariusze Straży Rybackiej podczas obserwacji nabrzeża zauważyli mężczyznę pływającego łódką. 

- Gdy wracał od strony jeziora, zapytali go, co tutaj robi. 48-latek wymijająco powiedział, że spaceruje. Niestety, jego wersja się nie potwierdziła, gdyż na pomoście pozostawił sieci rybackie ze skłusowanymi rybami. Złapany na gorącym uczynku przyznał się do przestępstwa – mówi aspirant sztabowa Kinga Zamojska-Prystupa z KPP we Włodawie.

Ale to nie był koniec wieczornej akcji. W pewnym momencie strażnicy zauważyli idącego w ich kierunku mężczyznę. 

- Gdy chłopak zauważył, że to strażnicy Państwowej Straży Rybackiej, zaczął uciekać w trzciny i bagniska. Jeden ze strażników ruszył za nim. W trakcie zatrzymania 40-latek czynnie się opierał i szarpał. Jakby tego było mało, na wieść o powiadomieniu policji zaproponował strażnikom wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności – dodaje policjantka

Powiadomieni policjanci zatrzymali mieszkańców gminy Urszulin. Podejrzani w piątek (24 listopada) usłyszeli zarzuty dotyczące nielegalnego poławiania ryb, za co grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 40-latkowi przedstawiono zarzut wpływania na czynności urzędowe oraz przekupstwo. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do lat 3 więzienia.

Galeria zdjęć z zatrzymania kłusowników

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EwelinaTreść komentarza: Mieszkam na Dyrekcji i mam małe dziecko któremu ten łomot nie jest potrzebny i jak mam je uśpić przy tym hałasie czy ktoś przemyślał ta decyzję chcecie robić proszę bardzo jest do tego amfiteatr a nie w środku Miasta gdzie mieszkają rodziny i ludzie starsiData dodania komentarza: 12.12.2025, 19:47Źródło komentarza: Wystrzałowy Sylwester w Chełmie jednak z TV Republika. Może kosztować 6 mlnAutor komentarza: ElvoTreść komentarza: Niby tak, ale weź pod uwagę koszty. Robienie referendum w każdej sprawie wyszłoby strasznie drogo.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 13:24Źródło komentarza: W Chełmie ruszają wielkie przygotowania do sylwestra z TV Republika. Od 15 grudnia zamknięte ulice i zmiany tras autobusówAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Wójt i radni zarabiają więcej ponieważ tak postanowili radni, a nie dlatego, że Rząd tak postanowił. Rząd zwaloryzował tylko maksymalne, a t tym samym i minimalne stawki wynagrodzenia w których dotychczasowe wynagrodzenie w średniej się znajdowało. Więc nie było obowiązku ich podwyższania a tylko prawo. A przecież to jedna z mniejszych gmin, a sukcesów jakoś nie widać.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 10:34Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt zarobi więcej, ponieważ tak postanowił rząd. Podwyżkę otrzymali także inni samorządowcyAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Żeby lekarze zarabiali po 100 tys zł.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 09:05Źródło komentarza: Fatalna prognoza. Polski system ochrony zdrowia czeka zapaśćAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: W każdej sprawie w tym kraju powinno być referendum i to mieszkańcy powinni decydować czy są za czy przeciwData dodania komentarza: 12.12.2025, 09:04Źródło komentarza: W Chełmie ruszają wielkie przygotowania do sylwestra z TV Republika. Od 15 grudnia zamknięte ulice i zmiany tras autobusów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama