Zakup zestawów komputerowych, projektora multimedialnego oraz innego niezbędnego wyposażenia, w tym aparatu fotograficznego, będzie możliwy dzięki kwocie 200 tys. zł. Te środki samorząd zdobył w ramach konkursu „miniPAKT”, który dedykowany był właśnie jednostkom samorządu terytorialnego. Dubienka znalazła się wśród 89 samorządów, które będą mogły zorganizować od podstaw lub doposażyć takie specjalistyczne pracownie na swoim terenie. Konkurencja była duża, bowiem o środki zabiegało ok. 2500 samorządów.
- Inwestowanie w kompetencje cyfrowe będzie procentowało w najbliższych latach, a zapotrzebowanie na specjalistów od różnych sfer cyfrowego świata będzie rosło. W tych kreatywnych przestrzeniach wnioskodawcy będą mogli umieścić między innymi supernowoczesne komputery, projektory multimedialne, ekrany studyjne, mikrofony czy zestawy do programowania i robotyki. Chcemy zaszczepić w obywatelach, szczególnie tych najmłodszych, pasję do nowych technologii i zachęcić do wyboru ścieżki kariery w branży ICT – stwierdził podczas konferencji prasowej opisującej program minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.
O kształt nowej pracowni dopytywał radny Andrzej Kiriew.
- Czy wiemy już, kiedy i gdzie ten projekt zostanie zrealizowany? Czy wiemy, na co te środki zostaną przeznaczone? - chciał wiedzieć Kiriew.
Odpowiedzi na pytanie udzielił mu jeden z pracowników urzędu gminy, odpowiedzialny za obsługę informatyczną urzędu.
- Pracownię utworzymy w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Dubience. Projekt zostanie zrealizowany tylko w ramach tej kwoty 200 tys. zł, gmina nie zabezpieczała w tym przypadku żadnego wkładu własnego. Zakupimy zestawy komputerowe, tablicę interaktywną, projektor oraz aparat fotograficzny – wyjaśnił wskazany przez skarbnik pracownik.
Przewodniczący rady gminy Mieczysław Neczaj zauważył, że wszystkie komisje odniosły się do proponowanego podczas obrad projektu uchwały w sprawie zmian w budżecie i żadna z nich nie wniosła do dokumentu istotnych uwag.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze