Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Maszyna leśna zsunęła się na ciężarówkę, a potem uderzyła w dom

To się mogło źle skończyć, ale na szczęście nikt w zdarzeniu drogowym w Stoczku Łukowskim nie ucierpiał. Kierujący pojazdem wolnobieżnym na śliskiej jezdni zsunął się na jadącą za nim ciężarówkę i uderzył w pobliski budynek.
Maszyna leśna zsunęła się na ciężarówkę, a potem uderzyła w dom

Źródło: KPP Łuków

W piątek (8 grudnia) przed godziną 8.00 policjanci ze Stoczka Łukowskiego zostali powiadomieni o zdarzeniu, do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 803. Ze zgłoszenia wynikało, że uczestniczyła w nim ciężarówka i pojazd wolnobieżny.

KPP Łuków

 

Mundurowi, którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że kierujący specjalistyczną maszyną leśną jechał po jezdni w kierunku centrum miasta. 

- Droga w tym miejscu biegnie „pod górę” i pojazd wolnobieżny miał problemy, by pokonać to wzniesienie. Na śliskiej nawierzchni jezdni zsunął się „w dół” i uderzył w jadący za nim samochód ciężarowy. Uderzona ciężarówka częściowo zsunęła się w boczną drogę, natomiast pojazd wolnobieżny uderzył w pobliski niezamieszkały drewniany budynek. Na szczęście kierujący ciężarówki i pojazdu wolnobieżnego nie doznali obrażeń ciała. Policjanci ustalili, że obaj mężczyźni byli trzeźwi – informuje asp. szt. Marcin Józwik z KPP Łuków.

Policja apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości pojazdów do warunków, jakie panują na drodze. Zimowa aura dopiero się zaczyna, należy spodziewać się opadów śniegu i marznącego deszczu. 

- Takie warunki atmosferyczne powinny wzmóc w nas czujność i spowodować dostosowanie techniki jazdy do sytuacji na jezdni. Sytuacja na drodze bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Wówczas nieodpowiednia prędkość może być jednym z czynników mających wpływ na utratę kontroli nad pojazdem, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – dodaje policjant.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EwelinaTreść komentarza: Mieszkam na Dyrekcji i mam małe dziecko któremu ten łomot nie jest potrzebny i jak mam je uśpić przy tym hałasie czy ktoś przemyślał ta decyzję chcecie robić proszę bardzo jest do tego amfiteatr a nie w środku Miasta gdzie mieszkają rodziny i ludzie starsiData dodania komentarza: 12.12.2025, 19:47Źródło komentarza: Wystrzałowy Sylwester w Chełmie jednak z TV Republika. Może kosztować 6 mlnAutor komentarza: ElvoTreść komentarza: Niby tak, ale weź pod uwagę koszty. Robienie referendum w każdej sprawie wyszłoby strasznie drogo.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 13:24Źródło komentarza: W Chełmie ruszają wielkie przygotowania do sylwestra z TV Republika. Od 15 grudnia zamknięte ulice i zmiany tras autobusówAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Wójt i radni zarabiają więcej ponieważ tak postanowili radni, a nie dlatego, że Rząd tak postanowił. Rząd zwaloryzował tylko maksymalne, a t tym samym i minimalne stawki wynagrodzenia w których dotychczasowe wynagrodzenie w średniej się znajdowało. Więc nie było obowiązku ich podwyższania a tylko prawo. A przecież to jedna z mniejszych gmin, a sukcesów jakoś nie widać.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 10:34Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt zarobi więcej, ponieważ tak postanowił rząd. Podwyżkę otrzymali także inni samorządowcyAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Żeby lekarze zarabiali po 100 tys zł.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 09:05Źródło komentarza: Fatalna prognoza. Polski system ochrony zdrowia czeka zapaśćAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: W każdej sprawie w tym kraju powinno być referendum i to mieszkańcy powinni decydować czy są za czy przeciwData dodania komentarza: 12.12.2025, 09:04Źródło komentarza: W Chełmie ruszają wielkie przygotowania do sylwestra z TV Republika. Od 15 grudnia zamknięte ulice i zmiany tras autobusów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama