Wójt Wiesław Kociuba wyjaśnia, że byłaby to propozycja atrakcyjna zwłaszcza dla osób starszych, a więc nierzadko mniej sprawnych, częściowo wykluczonych, uzależnionych od dobrej woli rodziny lub sąsiadów. Dzięki sieci publicznego transportu mogłyby łatwo docierać do najważniejszych instytucji i korzystać z istotnych dla nich usług.
- W tej chwili jesteśmy na etapie planowania całego przedsięwzięcia. Rozmawialiśmy już wstępnie z operatorem, który byłby w stanie świadczyć dla nas te usługi. Sądzę, że już niedługo będziemy w stanie podać datę, od kiedy usługi będą dostępne dla naszych mieszkańców – mówi wójt Kociuba.
Czy zainteresowane funkcjonowaniem sieci komunikacyjnej będą tylko osoby starsze?
- Z naszych analiz wynika, że z komunikacji mogłaby korzystać również młodzież dojeżdżająca do placówek edukacyjnych zlokalizowanych na terenie naszego samorządu. Całość sieci postaramy się zorganizować w taki sposób, aby była ona połączona także z miastem Chełm, na terenie którego nasi mieszkańcy również korzystają z wielu ważnych dla nich usług – podsumowuje wójt Kociuba.
Czytaj także:




![Mister AWF 2025 wybrany! [GALERIE ZDJĘĆ] [WIDEO]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-mister-awf-2025-wybrany-galerie-zdjec-wideo-1765548894.jpg)





![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [7-12-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-7-12-2025-1765062540.jpg)
![Śmierć na drodze. Mieszkaniec powiatu krasnostawskiego wjechał w autobus. Zginął na miejscu [ZDJĘCIA] W sobotę (6 grudnia) nad ranem w miejscowości Kolonia Siedliszczki. Kierujący audi zjechał na przeciwległy pas ruchu drogowego i zderzył się z autobusem.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-smierc-na-drodze-mieszkaniec-powiatu-krasnostawskiego-wjechal-w-autobus-zginal-na-miejscu-1765114551.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze