Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Mieszkania, apartamenty, kawalerki do wynajęcia
Reklama

Chełm. Zalepiają dziury, wyasfaltują też gruntówki?

Urzędnicy przygotowują duży projekt modernizacji dróg gruntowych w mieście. Pilotażowa była modernizacja ulicy Żabiej, na której wylano asfaltową nakładkę, co bez wątpienia bardzo ucieszyło okolicznych mieszkańców.
Chełm. Zalepiają dziury, wyasfaltują też gruntówki?
Ulica Żabia

Źródło: Wojciech

Rozpoczęły się bieżące remonty dróg. Z pewnością jest to bardzo dobra wiadomość dla chełmian, zwłaszcza że mieszkańcy niemal codziennie skarżą się na jakość miejskich ulic. 

- Obecnie frezowana jest nawierzchnia kilku dróg. Drogowcy rozpoczęli pracę od tych głównych ciągów komunikacyjnych, czyli od ul. Hrubieszowskiej, al. Żołnierzy Armii Wojska Polskiego czy al. Armii Krajowej. Podążają obecnie w stronę wiaduktu. Tam, gdzie można spotkać drogowców, tam są również utrudnienia, dlatego apelujemy do wszystkich o ostrożność- mówi Damian Zieliński z gabinetu prezydenta miasta.

Tak wygląda ul. Fabryczna w Chełmie. Mieszkańcy, którzy pokonują ją codziennie marzą choćby o załataniu dziur. Fot. Wojciech

Urzędnicy sygnalizują, że rozpocznie się też duży projekt modernizacji dróg gruntowych w mieście i mają nowy sposób ich remontu. Pilotażowa była modernizacja ulicy Żabiej. Na początku roku prezydent pochwalił się, że pojawiła się tam nowa asfaltowa nakładka.

- Prace realizowane były według następującego klucza: na podbudowę kamienną, która znajdowała się pod frezem, położona została podbudowa wyrównująca i utwardzająca z kruszywa. Na nią położono asfalt - tłumaczy Zieliński.

Urzędnicy zapowiadają, że podobna technologia będzie zastosowana też w przypadku innych dróg gruntowych w mieście. Oczywiście tam, gdzie jest to możliwe, 

 Jeszcze w tym roku opracowany ma zostać program funkcjonalno-użytkowy, a w latach 2025-2027 odbędą się właściwe prace.

- Dróg gruntowych, które muszą być zmodernizowane, jest w Chełmie rzecz jasna wiele. Podczas pierwszych prac koncepcyjnych wskazano jednak takie drogi jak m.in.: Słoneczna, Tęczowa, północny odcinek ul. Pszennej czy ul. Szklana - choć w przypadku tej ostatniej, będzie musiała zostać wykorzystana nieco inna technologia, ponieważ nie ma tam warstwy podbudowy, choćby kamiennej, jak miało to miejsce na ul. Żabiej. Tak naprawdę dokładne lokalizacje będą wskazywane na etapie opracowywania PFU - dodaje Zieliński.

Koszt całego przedsięwzięcia szacowany jest na 16 mln zł.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Lokalny Patryjoty 08.03.2024 21:55
Super, że ruszają remonty. Mam nadzieję, że dotarła wiadomość do samorządowców o dodatkowej puli pieniędzy na remonty dróg z rządowych dotacji. Szczegóły dostępne są u Wojewody. Lubelszczyzna ma dodatkowe 107 milionów zł na drogi gminne i powiatowe z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Coś po zimie dałoby się wyremontować za te pieniądze. Problem jest tylko jeden - jest bardzo mało czasu na pozyskanie tych pieniędzy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama