Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
W kategorii „Pisanka tradycyjna" i grupie dzieci poniżej 10. roku życia wysokie, bo drugie miejsce zajęła Zofia Paprota z gminy Włodawa. W tej samej kategorii, ale starzej grupie wiekowej - „dzieci i młodzież 11-17 lat” trzecią lokatę zdobył Piotr Jasiuk z gminy Wojsławice. Piękne pisanki wykonali również, wyróżnieni w grupie osób dorosłych, Małgorzata Bandosz z gminy Łopiennik Górny oraz Danuta Rudnik z gminy Rejowiec.
Wysokie umiejętności zaprezentowały również osoby, które zgłosiły swoje prace w kategorii „Pisanka współczesna”. W grupie osób dorosłych drugą nagrodę wywalczyła Sylwia Jasiuk.
Jury nie miało łatwego zadania, ponieważ ocenie musiało poddać również piękne palmy. W grupie osób dorosłych pierwszą nagrodę zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich w Izbicy nad Wieprzem z gminy Izbica.
W kategorii „Palma współczesna”, w grupie „dzieci i młodzież 11-17 lat”, najpiękniejszą kompozycję stworzyła Karolina Kędzierawska z gminy Włodawa.
W tym roku do etapu wojewódzkiego zgłoszono w sumie 247 palm oraz 216 pisanek. Jury obradowało w składzie: Violetta Dryło – Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, Bogna Głuchowska – Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, Joanna Żołądek – Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Beata Urniaż-Księska – Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze