Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Mieszkania, apartamenty, kawalerki do wynajęcia
Reklama https://chelmskiewidoki.pl

Włodawa: Im mniej drzew, tym gorsze powietrze

Zdaniem radnej Joanny Szczepańskiej przed laty we Włodawie rosło tak dużo drzew i krzewów, że inne miasta w Polsce zazdrościły włodawianom. - Dziś patrzymy na rzeź drzew, a miejsca zielone utwardza się i wykłada kostką brukową – mówiła podczas ostatniej sesji.
Włodawa: Im mniej drzew, tym gorsze powietrze
Zamiast zieleni wszyscy chcą mieć bruki. A może z okazji 100-lecia niepodległości posadźmy w naszym mieście 100 drzew... - twierdzi Szczepańska.

Zdaniem radnej od listopada ubiegłego roku we Włodawie dokonano ogromnych zniszczeń w drzewostanie. Najbardziej ją bulwersuje, że odbywa się to wszystko pod płaszczykiem pielęgnacji.

- Cóż to za pielęgnacja, kiedy drzewa ogołaca się niemal całkowicie z korony. Wierzba może wypuści nowe gałęzie, ale inne gatunki już nie. Niszczy się drzewa, które wiele lat temu sadzili i pielęgnowali nasi przodkowie. Naukowcy udowodnili, że 100 drzew usuwa z powietrza aż 454 kg zanieczyszczeń rocznie. Wiązy i lipy są najskuteczniejsze w walce ze smogiem. Jednak, aby mogły pochłaniać zanieczyszczenia z powietrza, muszą mieć przynajmniej 70 cm w obwodzie. Takimi kikutami, jakie sadzimy przy naszych ulicach, nie oczyścimy powietrza – argumentowała radna Szczepańska.

Zapewniła, że nie pozwoli na dalszą wycinkę starych drzew. Poparła ją w tym proteście Łucja Pamulska. - Nie wycinajmy tych drzew. Zostawmy je kolejnym pokoleniom – apelowała.

Włodawa: Bug tylko do połowy [TUTAJ]

Szczepańska rozliczała też burmistrza z tego, co zrobił, by powstrzymać ten bulwersujący proceder.

Wiesław Muszyński tłumaczył, że właściciele nieruchomości nie muszą się starać o pozwolenie z urzędu miasta na wykonanie prac pielęgnacyjnych drzew rosnących na ich działkach. - Niemniej jednak wszczęliśmy postępowanie wyjaśniające, ale teraz trudno powiedzieć, jak się zakończy – odparł Muszyński.


Teraz czytane:

Basen ma zniknąć, a co ma szansę powstać? [TUTAJ]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Biolog 05.04.2018 13:43
Inne też wypuszczą gałęzie. Widać jak Szczypińska zna się na biologii. Chyba dużo wagarowała.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama