Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełm. "Falochron" w sobotę znów wystąpi w "Mam Talent"!

6 kwietnia na antenie TVN został wyemitowany odcinek programu "Mam Talent", w którym wystąpił zespół z Chełma - "Falochron". Chełmianie dostali trzy głosy na "TAK", dlatego teraz przygotowują się do odcinka "na żywo", który będziemy mogli zobaczyć już w najbliższą sobotę (11 maja).
Chełm. "Falochron" w sobotę znów wystąpi w "Mam Talent"!

Czy w związku z występem, który obejrzą miliony osób, towarzyszy im trema?

- Trema zawsze jest zdrową rzeczą i oby motywowała, a nie paraliżowała. Jest trochę stresu, zwłaszcza, że mamy świadomość, jaka jest oglądalność programu i że to będzie bez powtórek - jeden występ na żywo, jeden utwór. Robimy próby, spotykamy się z myślą o tym występie i na pewno zespół da z siebie wszystko. Nie możemy się już doczekać soboty - powiedział nam Michał Słomiński, klawiszowiec i akordeonista w zespole.

Wokalistka Ola Buczek dodaje, że na sobotni występ grupa przygotowuje nowy singiel.

- Możemy zdradzić, że szykujemy nowy utwór, więc będzie to w zasadzie jego premiera. Tym bardziej zapraszamy do oglądania, bo będzie to coś, czego jeszcze nikt nie miał okazji usłyszeć. Będzie to singiel promujący naszą nową płytę, którą zaczęliśmy powolutku nagrywać.

Podczas eliminacji, oprócz głosów na "TAK", Agnieszka Chylińska i Julia Wieniawa wyraziły zainteresowanie płytą chełmskiego zespołu. Po emisji odcinka to zainteresowanie jeszcze wzrosło.

- W naszych social mediach pojawiło się wiele pytań o płytę, z czego bardzo się cieszymy - dodaje wokalistka.

Oprócz płyty, zaciekawienie telewidzów, jak i jury, wzbudziła "maczuga" (jak nazwał ją Marcin Prokop), na której grała Ola. 

- Ten instrument okrzyknięty przez Marcina maczugą, to jest kij deszczowy, czyli afrykański instrument, który wykonałem własnoręcznie. Zawsze chciałem tworzyć instrumenty. Liczę na to, że niedługo uda mi się zrobić gitarę, na której być może będę też grał. Akurat prezentowaliśmy piosenkę o kroplach, więc pomyśleliśmy, żeby wpleść właśnie ten dodatkowy instrument, który urozmaicił i wzbogacił występ - mówi nam Grzegorz Sykuła, gitarzysta Falochronu.

Co pokażą w półfinale?

-  Zapraszamy na nasze social media, bo tam uchylamy powoli rąbka tajemnicy odnośnie tego, jak ten nasz nowy utwór brzmi. Ale w całości będzie można posłuchać go dopiero w sobotę - mówi Ola.

W planie było także stworzenie teledysku do tej piosenki. Jednak jak na razie zespół sam finansuje swoje przedsięwzięcia...

- Po prostu w tej chwili nie stać nas na to, żeby wyłożyć około 10 tysięcy na teledysk. Dlatego będzie to na razie bardzo skromne zdjęcie z podkładem muzycznym - tłumaczy Grzegorz.

Występ już w najbliższą sobotę (11 maja). Pamiętajmy, że udział zespołu w kolejnym etapie programu zależy nie tylko od jury, ale od głosów telewidzów.

- W półfinale to już przede wszystkim widzowie przed telewizorami mają "tę moc" i decydują o tym, kto dostanie się do finału. Więc jeśli komuś z państwa spodoba się nasz występ i nasza twórczość oraz będzie chciał nas wesprzeć swoim głosem, to niech wysyła SMS-y na nasz zespół - zachęca wokalistka.

Występ Falochronu w półfinale "Mam Talent" będzie można zobaczyć 11 maja o godz. 20.00.

Założony w 2022 roku Falochron tworzy unikalną i autorską muzykę, będącą mieszanką przestrzennej poezji śpiewanej z elementami swobodnego jazzu, bluesa oraz wpływami muzyki filmowej i klasycznej. Zespół składa się po części z byłych muzyków zespołu "4 pory roQ" (współzałożyciel i gitarzysta Grzegorz Sykuła oraz grający na instrumentach klawiszowych i akordeonie Michał Słomiński), do którego dołączyła wokalistka Ola Buczek i basista Mateusz Poterewicz

Falochron był laureatem, m.in. legendarnego festiwalu YAPA / Łódź, na którym zajął pierwsze miejsce, brał udział w największych polskich festiwalach poezji śpiewanej, piosenki poetyckiej i turystycznej, a pod koniec ubiegłego roku wydał też swoją debiutancką płytę "Nad głębiami" inspirowaną poezją Adama Asnyka.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EwelinaTreść komentarza: Mieszkam na Dyrekcji i mam małe dziecko któremu ten łomot nie jest potrzebny i jak mam je uśpić przy tym hałasie czy ktoś przemyślał ta decyzję chcecie robić proszę bardzo jest do tego amfiteatr a nie w środku Miasta gdzie mieszkają rodziny i ludzie starsiData dodania komentarza: 12.12.2025, 19:47Źródło komentarza: Wystrzałowy Sylwester w Chełmie jednak z TV Republika. Może kosztować 6 mlnAutor komentarza: ElvoTreść komentarza: Niby tak, ale weź pod uwagę koszty. Robienie referendum w każdej sprawie wyszłoby strasznie drogo.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 13:24Źródło komentarza: W Chełmie ruszają wielkie przygotowania do sylwestra z TV Republika. Od 15 grudnia zamknięte ulice i zmiany tras autobusówAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Wójt i radni zarabiają więcej ponieważ tak postanowili radni, a nie dlatego, że Rząd tak postanowił. Rząd zwaloryzował tylko maksymalne, a t tym samym i minimalne stawki wynagrodzenia w których dotychczasowe wynagrodzenie w średniej się znajdowało. Więc nie było obowiązku ich podwyższania a tylko prawo. A przecież to jedna z mniejszych gmin, a sukcesów jakoś nie widać.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 10:34Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt zarobi więcej, ponieważ tak postanowił rząd. Podwyżkę otrzymali także inni samorządowcyAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Żeby lekarze zarabiali po 100 tys zł.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 09:05Źródło komentarza: Fatalna prognoza. Polski system ochrony zdrowia czeka zapaśćAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: W każdej sprawie w tym kraju powinno być referendum i to mieszkańcy powinni decydować czy są za czy przeciwData dodania komentarza: 12.12.2025, 09:04Źródło komentarza: W Chełmie ruszają wielkie przygotowania do sylwestra z TV Republika. Od 15 grudnia zamknięte ulice i zmiany tras autobusów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama