W siedzibie placówki przy ul. Lubelskiej 55 do obejrzenia „Dzieło złożone. Artyści Galerii 72” oraz „Mieszczańska kultura palenia tytoniu. Fajki w nowożytnej tradycji i obyczajowości mieszkańców Krakowa”.
Z kolei przy ul. Lubelska 56 A coś dla chcących zgłębić historię lokalną, a mianowicie „Powrót do przeszłości. Dzieje tradycyjnej kultury regionu chełmskiego”. Muzealnicy proponują również wystawę „Niezwykła moc chleba - pieczywo obrzędowe w kulturze ludowej”.
Przy ul. Lubelskiej 57 goszczą: "Skarby przyrody", ale także kolejna ekspozycja dla miłośników historii "Chełm jest jego imię... Dzieje miasta od X do XX w.”.
W obiekcie przy ul. Św. Mikołaja 4 zobaczyć będzie można oryginalne prace Marii Uszackiej, pochodzącej z Chełma ilustratorki książek dla dzieci oraz eksponaty związane z wczesnymi latami życia artystki i jej związkami z rodzinnym miastem.
Ponadto w godzinach 18.30-20 udostępniana będzie wystawa "Chełmska bezpieka i jej ofiary", która znajduje się przy ul. Reformackiej 27.
Z kolei o godzinie 18 w kaplicy św. Mikołaja wystąpi „Orkiestra Wszystko Gra” z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie, a o 19.30 w siedzibie muzeum przy ul. Lubelskiej 57 wykład dr. hab. Ignacego Kitowskiego zatytułowany „Co wiemy, a czego nie wiemy jeszcze o czaplach?”.
Będą też niespodzianki. Jakie? Żeby się przekonać, trzeba przyjść na Noc Muzeów.
Napisz komentarz
Komentarze