Przy szkołach podstawowych nr 7 oraz 8 powstały nowoczesne boiska. Mimo że są nowe, to już wzbudzają kontrowersje. Mieszkańcy chcieliby, aby tego typu obiekty były ogólnie dostępne. Niestety...
"Boisko będzie otwarte dla wszystkich czy będą tylko wspomnienia, że grało się tam w piłkę?" - docieka pan Piotr.
"Na pewno cieszy fakt, że jest w Chełmie nowe (nowoczesne) boisko. Niepokoi natomiast, że prawdopodobnie będzie zamknięte. Mogę domniemywać, że pozostawienie nowego boiska spowoduje powolną degradację boiska przez osoby niekoniecznie delektujące się sportem" - martwi się pan Franek.
Prezydent Jakub Banaszek stoi na stanowisku, że orliki, które są przy szkołach, znajdują się w gestii dyrektorów szkół, bo "kto weźmie odpowiedzialność, jak coś się stanie? Takie są przepisy, odpowiada dyrektor szkoły."
Kilka dni temu zdewastowany został obiekt sportowy na os. Słoneczne.
"A co tam zniszczyć boisko za ponad 1 mln, przecież miasto stać, w końcu to z podatków rodziców. Zamiast budować sekcje piłkarska, siatkarska, koszykarska zaczniemy w sportowej spółce budować sekcje wandalizmu. Na pewno osiągniemy sukces. Im więcej środków będziemy przeznaczać na naprawy, czyszczenie to tym samym mniej będziemy mogli przeznaczyć na nowe obiekty, na kluby sportowe czy inne, miejskie wydarzenia"- stwierdził prezydent.
"Masakra, ale swoją drogą takie obiekty powinny być otwarte dla wszystkich i postawione śmietniczki oraz z jedną ławkę do siedzenia, przed blokiem grać nie wolno bo babci to przeszkadza lub teren przed blokiem jest totalnie zalesiony. Jeśli ktoś chce rozwijać swoje pasje od młodości to gdzie ma się udać ? A nie każdy chce zaczynać od klubów piłkarskich, może nie każdy na początku czuje się na siłach by w takim klubie uczestniczyć i co z tym zrobić? Pozostaje siedzenie w domu przed kompem/telefonem" - skomentował wpis prezydent pan Marcin.
"Oczywiście takie zachowanie jest karygodne ale jeżeli jest monitoring to trzeba założyć, że sprawa zostanie odpowiednio załatwiona. Ale tak z drugiej strony, to co miasto oferuje na czas wakacji, ów młodzieży? Otóż NIC. Czemu na tych pięknych orlikach nie mogą odbywać się zorganizowane zajęcia? Czemu nie ma nauczycieli chętnych coś zrobić dla młodzieży (charytatywnie oczywiście, co jest zapewne największym problemem). A szkoda. Jak wspominamy dawne czasy, to przypomnijmy sobie nauczycieli - pasjonatów" - stwierdziła pani Katarzyna.
Niedawno zakończyły się też prace związane z rozbudową i doposażeniem istniejącego placu zabaw przy ul. Makowej. Zadanie to zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego, a koszt tego przedsięwzięcia opiewał na ponad 150 tys. złotych. Nowo wyposażony plac zabaw cieszy wielu mieszkańców osiedla Rejowiecka.
"No nareszcie Chełm zaczyna wyglądać jak miasto dla młodych rodzin, oby tak dalej" - stwierdził pan Daniel.
"To super, że plac zabaw został doposażony. Przydałoby się jeszcze kilka drzew szybko rosnących aby ocienić piaskownicę, czy też zjeżdżalnię. Drzewa oczywiście opalikować, żeby kosiarze nie podcinali kory drzew. W słoneczny dzień zjeżdżalnia jest nagrzana do tego stopnia, że dziecku grozi oparzenie" - zauważyła z kolei pani Bogumiła.
Jednak mieszkańcy innych osiedli nie są pocieszeni i dopytują o podobno inwestycje w innych częściach miasta.
" A może by tak w parku na "Górce" coś zrobić jak należy bo na dyrekcji to nie ma gdzie z dziećmi pójść" - napisała w mediach społecznościowych pani Sylwia.
"Panie prezydencie a co z placem zabaw przy ul kredowej?" - zapyta pani Urszula.
" A kiedy ruszy budowa placu zabaw na ul. Granicznej? W maju zlikwidowano plac zabaw i do dziś cisza" - chciał wiedzieć pan Grzegorz.
Również kompleks sportowy przy ZSP 3 wzbogacił się o nową infrastrukturę. Na miejscu powstało boisko do piłki siatkowej oraz bieżnia.
Czy mieszkańcy będą mogli korzystać z przyszkolnych obiektów sportowych również popołudniami i w weekendy? Nie tak dawno radny Tomasz Ochera zwrócił się z zapytaniem do prezydenta Chełma Jakuba Banaszka, w jaki sposób miasto zamierza rozwiązać problem dostępności przyszkolnych boisk i innych obiektów sportowych dla mieszkańców osiedli w godzinach pozalekcyjnych.
W odpowiedzi, zastępca prezydenta Radosław Wnuk poinformował o programach "Aktywna szkoła", "Aktywny Weekend" i "Aktywny do Kwadratu", w ramach których szkoły mogą ubiegać się o dofinansowanie na udostępnianie infrastruktury sportowej mieszkańcom. Wnuk zaznaczył też, że z obiektów można korzystać po wcześniejszym uzgodnieniu z dyrektorem szkoły.
Wszystkie wypowiedzi cytujemy w oryginale.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze