- Ciepłe domy przyczynią się do mniejszych kosztów ogrzewania oraz zmniejszą emisję dwutlenku węgla - zaznacza Stanisław Bodys, burmistrz Rejowca Fabrycznego. - Docieplone zostaną nie tylko ściany, ale również stropy piwnic i dachów, co ograniczy utratę ciepła. Poza tym budynki odzyskają historyczny wygląd i estetykę, ponieważ wrócą loggie, charakterystyczne drzwi wejściowe i okna.
Proces termomodernizacji jest możliwy dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, ale na tym nie kończą się przewidziane w jego zakresie inwestycje. Kolejne to m.in. modernizacja placu dworcowego, nowe oświetlenie w mieście, budowa chodnika wzdłuż ul. Cementowej oraz modernizacja budynków socjalnych i infrastruktury przy ul. Robotniczej.
Więcej światła
Urząd miasta ogłosił przetarg na wykonanie prac budowlanych w ramach modernizacji oświetlenia elektrycznego na osiedlu Morawinek, przy placu dworcowym oraz przy ul. Kolejowej. Wykonawca będzie zobowiązany przeprowadzić roboty ziemne, ułożyć kable oświetleniowe w wykopie, uziemić i posadowić fundamenty pod słupy oświetleniowe, wyprowadzić kable oświetleniowe, a w drugim etapie ulokować je w dokładnie określonych w projekcie miejscach. Pierwszy etap ma zostać zakończony 30 września br., natomiast cała inwestycja 30 września 2019 r. Realizowana jest również w ramach dofinansowania otrzymanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.
Porozmawiają o solarach
W ten poniedziałek (30 kwietnia) o godz. 18 w "Starej Kotłowni" przy ul. Wschodniej odbędzie się spotkanie, na które zaproszeni zostali uczestnicy projektu "Eko-logiczne podgrzewania wody użytkowej", którzy w 2016 r. podpisali umowy na solary.
Burmistrz Stanisław Bodys zaznacza, że zostaną na nim poruszone ważne kwestie dotyczące wdrażania projektu instalacji solarnych i prosi wszystkich o obecność.
Teraz czytane:
Mieszkańcy Dorohuska zbierają fundusze na budowę pomnika [SPRAWDŹ]
Napisz komentarz
Komentarze