Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Mieszkania, apartamenty, kawalerki do wynajęcia
Reklama

Gm. Dubienka. Podziękowali za plony i wyłonili zwycięzców [WYNIKI+GALERIA ZDJĘĆ]

Uroczyste obchody święta plonów, jakie miały ostatnio miejsce w gminie Dubienka, były ostatnimi z całego cyklu wydarzeń w powiecie chełmskim. Także tutaj komisja konkursowa oceniła talenty ludowych twórców, którzy wypiekali chleby i drożdżowe ciasta oraz wyplatali wieńce. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach.
Gm. Dubienka. Podziękowali za plony i wyłonili zwycięzców [WYNIKI+GALERIA ZDJĘĆ]

Źródło: Gmina Dubienka

Do konkursu najlepiej wypieczonych wiejskich chlebów zgłoszono w sumie dziesięć bochnów. Pierwsze miejsce za swój wypiek uzyskał Dariusz Ciechomski ze Skryhiczyna. Druga lokata przypadła w udziale Marii Radko z Dubienki, a trzecie miejsce na „chlebowym” podium zajęła Małgorzata Zawiślak z tej samej miejscowości. Komisja przyznała również wyróżnienia, które trafiły do: Lilii Lizak z Rogatki, Krystyny Kurek z Dubienki, Agnieszki Chmielewskirj z Siedliszcza, Barbary Pacan z Siedliszcza, Małgorzaty Rogali z Rogatki, Teresy Podkańskiej z Rogatki oraz Gabrieli Bureć z Dubienki.

Poniżej galeria zdjęć:

Do konkursu dożynkowych wieńców zgłoszono z kolei cztery kompozycje. Pierwszą lokatę zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Siedliszcza, drugą Koło Gospodyń Wiejskich z Dubienki wspólnie z Klubem Seniora z Dubienki, a miejsce trzecie przypadło w udziale Małgorzacie Rogali z Rogatki. 

Rozstrzygnięto także konkurs ogłoszony przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Dubience. Jednostka zaproponowała rywalizację związaną z wypiekiem ciasta drożdżowego. Pierwsze miejsce przyznano Kazimierze Kozińskiej, druga lokata przypadła w udziale Monice Chomackiej, a miejsce trzecie Małgorzacie Rogali. Przyznano też wyróżnienia. Wyrazy uznania trafiły do: Marii Radko, Klubu Seniora w Dubience, Barbary Kapyś, Gabrieli Bureć, Barbary Poliwczak, Danuty Jarosz, Wiesławy Kuśmierczuk oraz Marii Ulanickiej.

Popularnością cieszyły się dożynkowe zawody. Panie przesypywały zboże oraz rzucały ziemniakiem, a panowie rzucali oponami oraz workami wypełnionymi słomą.

Czytaj także:

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama