23 września tuż przed godziną 12:00 oficer dyżurny krasnostawskich policjantów został powiadomiony o wypadku w Wale w gminie Izbica. Policjanci dotarli na miejsce zdarzenia jako pierwsi razem ze strażakami OSP Wólka Orłowska. Wspólnie wydostali z auta kobietę i rozpoczęli reanimację, którą prowadzili do czasu przybycia załogi karetki pogotowia. Niestety, życia poszkodowanej nie udało się uratować.
Poniżej galeria zdjęć:
- Jak ustalono, samochodem marki BMW w wersji angielskiej kierował 57-letni obywatel Izraela. Pasażerka to 40-letnia obywatelka Ukrainy. Jechali od strony miejscowości Dworzyska w stronę drogi krajowej numer 17. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym zderzyli się z pociągiem towarowym, który jechał w kierunku Zamościa - informuje sierżant sztabowa Anna Chuszcza, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.
Dyżurny stanowiska kierowania KP PSP w Krasnymstawie na miejsce skierował 2 zastępy z JRG Krasnystaw, zastęp ochotników z OSP KSRG Izbica i zastęp z OSP Wólka Orłowska.
Strażacy oprócz pomocy poszkodowanej dokonali zabezpieczenia teren zdarzenia oraz pojazdu, a także przygotowali miejsce lądowania dla helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ruch w obrębie terenu akcji był całkowicie zablokowany.
Wiadomo już, że maszynista i kierujący BMW w trakcie zdarzenia byli trzeźwi. Kierujący osobówką został zabrany przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Krasnymstawie.
Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności i przyczyny wypadku.
Czytaj też:
![Tragiczne zdarzenie na przejeździe kolejowym w Wale. Zginęła 40-letnia kobieta [GALERIA ZDJĘĆ] Tragiczne zdarzenie na przejeździe kolejowym w Wale. Zginęła 40-letnia kobieta [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xl-tragiczne-zdarzenie-na-przejezdzie-kolejowym-w-wale-zginela-40-lenia-kobieta-galeria-zdjec-1727157433.jpg)


![Pow. krasnostawski. Archeologiczne skarby lokalnych poszukiwaczy na wystawie „Pod warstwą czasu” [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-pow-kranostawski-wystawa-pod-warstwa-czasu-oficjalnie-otwarta-1765529253.jpg)






![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [7-12-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-7-12-2025-1765062540.jpg)
![Śmierć na drodze. Mieszkaniec powiatu krasnostawskiego wjechał w autobus. Zginął na miejscu [ZDJĘCIA] W sobotę (6 grudnia) nad ranem w miejscowości Kolonia Siedliszczki. Kierujący audi zjechał na przeciwległy pas ruchu drogowego i zderzył się z autobusem.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-smierc-na-drodze-mieszkaniec-powiatu-krasnostawskiego-wjechal-w-autobus-zginal-na-miejscu-1765114551.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze