Odbyły się już podobno pierwsze spotkania z rolnikami i właścicielami gruntów, którzy są zainteresowani tym, aby taka turbina została zainstalowana właśnie na ich terenie.
- Dla właściciela takiej działki to konkretny dochód, ponieważ z tytułu rocznej opłaty mógłby otrzymywać nawet ok. 150 tys. zł – zaznaczył, omawiając projekt, burmistrz Tadeusz Górski.
Prawie dwukrotnie większa pula środków wpływałaby natomiast od jednego wiatraka na konto budżetu gminy. Łatwo więc policzyć, że jeśli firma spełniłaby swoje zapowiedzi i zamontowała 24 turbiny, to na konto gminy mogłoby wpływać co roku dodatkowe ponad 7 mln zł.
- Te plany są dla nas niezwykle ważne. Wspominałem już kiedyś o tym, że nasz samorząd znajdował się na ostatnim miejscu, jeśli idzie o dochód na jednego mieszkańca w powiecie chełmskim. Obecnie jesteśmy już na ostatnim miejscu, ale w województwie. Gra warta jest więc przysłowiowej świeczki i należy dołożyć wszelkich starań, aby te zamierzenia mogły zostać zrealizowane – podkreślił w czasie ostatnich obrad włodarz Rejowca.
Dodał też, że umowy z poszczególnymi mieszkańcami zawierane byłyby najprawdopodobniej na 29 lat.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze