Do wypadku doszło w środę, 16 października, około godziny 14 w Zamościu na ulicy Piłsudskiego.
Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierująca Skodą poruszała się w kierunku zamojskiej starówki. Była na skrzyżowaniu z ulicą Kamienną i zamierzała skręcić w lewo. Nie ustąpiła jednak pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka kierującemu motocyklem marki Honda i doprowadziła do zderzenia pojazdów. Motocykl odbił się od karoserii Skody i uderzył w stojący na jezdni pojazd marki Audi.

38-latek z Warszawy, który kierował jednośladem, doznał obrażeń. Załoga karetki pogotowia przetransportowała go do szpitala.
– Skodą kierowała 74-letnia mieszkanka Zamościa, audi 26-latka z gminy Zamość. Kierujące samochodami kobiety nie potrzebowały pomocy medycznej. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi – informuje podkomisarz Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.
Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne Hondy i Skody z uwagi na powstałe w pojazdach uszkodzenia. Zatrzymali też prawo jazdy należące do 74-latki za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.
– Ustalamy dokładne okoliczności wypadku i apelujemy o przestrzeganie prawa drogowego oraz ostrożne wykonywanie manewrów drogowych. Chwila nieuwagi lub zła ocena sytuacji może doprowadzić do tego, że ktoś straci zdrowie a nawet życie na drodze. Kierowco zachowaj czujność –apeluje podkomisarz Dorota Krukowska-Bubiło.
Czytaj też:
![74-latka nie ustąpiła pierwszeństwa. Motocykl odbił się od skody i uderzył w audi [ZDJĘCIA] 74-latka nie ustąpiła pierwszeństwa. Motocykl odbił się od skody i uderzył w audi [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xl-zamosc-74-latka-nie-ustapila-mu-pierwszenstwa-motocykl-odbil-sie-od-skody-i-uderzyl-w-audi-zdjeci-1729188996.jpg)


![Pow. krasnostawski. Archeologiczne skarby lokalnych poszukiwaczy na wystawie „Pod warstwą czasu” [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-pow-kranostawski-wystawa-pod-warstwa-czasu-oficjalnie-otwarta-1765529253.jpg)






![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [7-12-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-7-12-2025-1765062540.jpg)
![Śmierć na drodze. Mieszkaniec powiatu krasnostawskiego wjechał w autobus. Zginął na miejscu [ZDJĘCIA] W sobotę (6 grudnia) nad ranem w miejscowości Kolonia Siedliszczki. Kierujący audi zjechał na przeciwległy pas ruchu drogowego i zderzył się z autobusem.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-smierc-na-drodze-mieszkaniec-powiatu-krasnostawskiego-wjechal-w-autobus-zginal-na-miejscu-1765114551.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze