Uzasadniając dwie przedmiotowe uchwały, Artur Kubacki wyjaśnił, że zmiany organizacyjne związane są przede wszystkim chęcią zbudowania racjonalnych, podyktowanych rzeczywistymi potrzebami użytkowników, korytarzy komunikacyjnych. Po przeanalizowaniu całej sieci dróg urzędnicy doszli do wniosku, że z jednej strony należałoby połączyć gminę Chełm z gminą Rejowiec, natomiast z drugiej z gminą Ruda-Huta, gdzie także mieszkają uczniowie, zainteresowani dojazdem do szkół zlokalizowanych na terenie gminy Chełm.
- Chodzi o optymalizację naszego transportu zbiorowego, czyli Gminnej Komunikacji Samochodowej. Aby te przejazdy na terenie innych gmin mogły się odbywać w oparciu o obowiązujące przepisy, potrzebujemy podjąć odpowiednie uchwały oraz zawrzeć z naszymi sąsiadami stosowne porozumienia. Formalnie więc przejmiemy od tych dwóch gmin zadanie organizacji transportu zbiorowego na wskazanych odcinkach – wyjaśnił w czasie październikowych obrad zastępca wójta.
Okazuje się, że do szkoły w Uhrze dojeżdżają między innymi młodzi mieszkańcy Aleksandrii Niedziałowskiej i Niedziałowic. Łącznie 12 uczniów w różnym wieku.
- Sformalizować funkcjonowanie naszej gminnej komunikacji chcielibyśmy również w przypadku gminy Ruda-Huta. Do szkoły w Okszowie dojeżdżają stamtąd uczniowie, którzy na dojazd oczekują z kolei na przystankach w Leśniczówce i Gotówce. W sumie grupa ta liczy 11 osób – doprecyzował Kubacki.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze