Trzeba się więc dobrze rozejrzeć, przeanalizować swoją sytuację i podjąć decyzję. Bez tego się nic nie zmieni. Proces zmian rozpoczyna się od twardego postanowienia.
- Jesteśmy w stanie pomóc, ale pod pewnymi warunkami. Uczestnikami realizowanego przez nas projektu mogą zostać osoby zarejestrowane w naszym urzędzie jako bezrobotne. Szczególną troską chcemy objąć te grupy, które pozostają na rynku pracy w dosyć osobliwym położeniu. Otóż są to np. osoby odchodzące z rolnictwa oraz osoby, którym udzielono ochrony czasowej w związku z wojną na Ukrainie. Mowa też oczywiście o niepełnosprawnych oraz osobach należących do kategorii NEET (termin ten oznacza oznacza osobę, która nie pracuje, nie uczy się, nie studiuje i nie dokształca – przyp. red.) - poinformowała nas dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie Barbara Gil.
Warto podkreślić, że w mijającym roku z oferowanego w ramach projektu wsparcia skorzystało 257 bezrobotnych. Na kolejny, 2025 rok, zaplanowane są już działania związane z aktywizacją kolejnych 333 uczestników. Co urząd jest im w stanie zaoferować?
Urząd dysponuje też pakietem szkoleń. Można zyskać uprawnienia operatora koparko-ładowarki (wszystkie typy), odbyć kurs komputerowy z certyfikatem ECDL lub nauczyć się obsługi wózków jezdniowych specjalizowanych.
Wartość całego realizowanego przez urząd projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych z terenu miasta Chełm i powiatu chełmskiego (II)”, który realizowany jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, to pond 10 400 000 zł, z czego prawie 8 900 000 zł stanowią środki z Funduszy Europejskich.
Szczegółowe informacje związane z prowadzonymi właśnie naborami na różne formy wsparcia zamieszczane są na bieżąco na portalu oraz profilu Facebook PUP w Chełmie.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze