Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama kebab

Chełm. Trwa 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wiele inicjatyw zaplanowano na tydzień zwieńczający tegoroczną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W Chełmie też nie zabraknie wydarzeń, podczas których będzie można dołożyć swoją cegiełkę do zbiórki. 33. finał dedykowany jest onkologii i hematologii dziecięcej.
Chełm. Trwa 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

23 stycznia w Chełmie pojawią się pomalowane kamyki w ramach akcji "33 kamyki na 33. Finał!". Osoby, które odnajdą "małe dzieła sztuki", będą mogły wygrać oryginalny talerzyk i kubeczek z logiem 33. Finału, a także talon na pizzę. Kamyki będzie można znaleźć w różnych punktach miasta, szczególnie w pobliżu siedzib partnerów chełmskiego sztabu. Po odnalezieniu kamyka trzeba będzie go sfotografować, a zdjęcie zamieścić na fanpage WOŚPchełm na Facebooku.

W piątek, 24 stycznia, o godzinie 17:00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Chełmie wystąpią uczniowie, nauczyciele, absolwenci oraz zaproszeni goście. Koncert został nazwany "Gramy, bo lubimy!", a w programie znajdzie się nie tylko muzyka poważna, ale też rozrywkowa. Odbędą się licytacje wielu atrakcyjnych przedmiotów. Wstęp za datki do puszki.

W dniach 24-26 stycznia Radio Bon Ton zagra dla WOŚP. W godzinach 10:00-14:00 na 104,9 FM oraz online potrwa licytacja fantów. Przez te trzy dni będzie można wylicytować m.in. prestiżowe złote serduszka, kursy na prawo jazdy, przelot paralotnią, unikatowe fotele, vouchery na okulary i tatuaże, bilety na najważniejsze eliminacyjne mecze do piłkarskich MŚ, seans saunowy oraz "honorową własność" kawałka chełmskiego deptaka.

Z kolei w piątek i w sobotę odbędzie się "WOŚPowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Seniorów". Wezmą w nim udział drużyny zrzeszone w rozgrywkach Chełmskiego Oddziału Lubelskiego Związku Piłki Nożnej oraz drużyny amatorskie. Zgłoszenia przyjmuje Sławomir Kużmicki pod nr telefonu 664 254 311.

W sobotę  przewidziano również "4. Turniej Squasha" o Puchar Wielkiej Orkiestry, który rozegra się o godzinie 9:00 w Chełmskim Parku Wodnym. Liczba miejsc jest ograniczona, zgłoszenia przyjmuje Dariusz Wojciechowski pod nr telefonu 601 990 448.

O godzinie 17:00 w Chełmskim Domu Kultury zabrzmią dźwięki muzyki podczas "WOŚPowego Koncertu Muzycznych Nadziei". Na scenie wystąpią młodzi adepci trzech chełmskich szkół artystycznych: Chełmskiej Szkoły Rocka, Głosu Warte i Uwolnij Głos. Młodzi muzycy z każdej szkoły zaprezentują się w koncertach tematycznych, a na zakończenie zaśpiewają hymn Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomiędzy występami odbędą się licytacje, a przed wejściem będzie loteria fantowa.

Niedziela, 26 stycznia, rozpocznie się od turnieju siatkarskiego o godzinie 09:00 w II LO. Wystartują w nim amatorskie drużyny siatkarskie. Zapisy przyjmowane są pod adresem e-mail: [email protected].

Z kolei przed Galerią Chełm między 10:00 a 14:00 zaplanowano wydarzenie "Moto Orkiestra". Będzie to pokaz samochodów sportowych, zabytkowych, terenowych, użytkowych i służb ratowniczych. W samo południe odbędzie się pokaz działań ratowniczych podczas symulowanego wypadku drogowego. W trakcie wydarzenia przewidziano konkursy, licytacje oraz wiele innych atrakcji. Chętni będą mogli wziąć udział w akcji „CHEŁMianie w HEŁMie”. Po wrzuceniu datku do puszki będą mogli zrobić sobie zdjęcie w metalowym nakryciu głowy.

Finał akcji zaplanowano na deptaku. Koncert finałowy „Chełm z Wielką Orkiestrą!” rozpocznie się o godzinie 14:00 i potrwa do 19:30. Organizatorzy zapowiadają potężną porcję znakomitej muzyki i nie tylko. Wystąpią artyści z Młodzieżowego Domu Kultury, Navara, Krzyk Mody, Kwadrans, Stone Hill, Mad Stone, DJ Notab, a całość około godz. 19:10 zakończy „światełko do nieba”. Pomiędzy występami zespołów odbędą się licytacje. Będą stoiska informacyjne, kiermasz prac plastycznych MDK oraz wielki pokaz służb mundurowych. Swoje stoisko z symulatorem pilotowania samolotu wystawi PANS. 

Organizatorzy przygotują też dwie strefy. W strefie gastronomicznej będą czekały ciasta, bigos, grochówka, ciepłe napoje oraz kiełbaski. 

Na deptaku stanie też udekorowany autobus, a w nim powstanie strefa dla dzieci. Około godz. 15:00 rozstrzygnięty zostanie konkurs na najfajniej przebraną osobę.

Więcej informacji o wydarzeniach na fanpage WOŚPchełm na Facebooku.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EwelinaTreść komentarza: Mieszkam na Dyrekcji i mam małe dziecko któremu ten łomot nie jest potrzebny i jak mam je uśpić przy tym hałasie czy ktoś przemyślał ta decyzję chcecie robić proszę bardzo jest do tego amfiteatr a nie w środku Miasta gdzie mieszkają rodziny i ludzie starsiData dodania komentarza: 12.12.2025, 19:47Źródło komentarza: Wystrzałowy Sylwester w Chełmie jednak z TV Republika. Może kosztować 6 mlnAutor komentarza: ElvoTreść komentarza: Niby tak, ale weź pod uwagę koszty. Robienie referendum w każdej sprawie wyszłoby strasznie drogo.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 13:24Źródło komentarza: W Chełmie ruszają wielkie przygotowania do sylwestra z TV Republika. Od 15 grudnia zamknięte ulice i zmiany tras autobusówAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Wójt i radni zarabiają więcej ponieważ tak postanowili radni, a nie dlatego, że Rząd tak postanowił. Rząd zwaloryzował tylko maksymalne, a t tym samym i minimalne stawki wynagrodzenia w których dotychczasowe wynagrodzenie w średniej się znajdowało. Więc nie było obowiązku ich podwyższania a tylko prawo. A przecież to jedna z mniejszych gmin, a sukcesów jakoś nie widać.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 10:34Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt zarobi więcej, ponieważ tak postanowił rząd. Podwyżkę otrzymali także inni samorządowcyAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Żeby lekarze zarabiali po 100 tys zł.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 09:05Źródło komentarza: Fatalna prognoza. Polski system ochrony zdrowia czeka zapaśćAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: W każdej sprawie w tym kraju powinno być referendum i to mieszkańcy powinni decydować czy są za czy przeciwData dodania komentarza: 12.12.2025, 09:04Źródło komentarza: W Chełmie ruszają wielkie przygotowania do sylwestra z TV Republika. Od 15 grudnia zamknięte ulice i zmiany tras autobusów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama