Choinki będą zabierane w dniach odbioru odpadów bio. Drzewka należy ustawiać w wyznaczonych miejscach, czyli przy pojemnikach na odpady, w wiatach śmietnikowych, czy w oznakowanych punktach gromadzenia odpadów.
Dla osób, które preferują dostarczenie drzewek osobiście, dostępny jest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Bieławin.
Zgodnie z przepisami świąteczne choinki są klasyfikowane jako odpady bio, co pozwala na ich efektywne przetwarzanie. Dzięki temu mogą one zostać poddane recyklingowi, zamiast trafiać na składowiska.
Akcja potrwa do początku lutego, co daje mieszkańcom wystarczająco dużo czasu na pozbycie się choinek w sposób przyjazny dla środowiska.
MPGK zachęca wszystkich mieszkańców do skorzystania z tej możliwości i przypomina, że odpowiednie gospodarowanie odpadami to krok w stronę bardziej ekologicznego miasta.
Szczegółowe informacje na temat harmonogramu odbioru bioodpadów można znaleźć na stronie internetowej MPGK.
Czytaj także:





![Mister AWF 2025 wybrany! [GALERIE ZDJĘĆ] [WIDEO]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-mister-awf-2025-wybrany-galerie-zdjec-wideo-1765548894.jpg)




![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [7-12-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-7-12-2025-1765062540.jpg)
![Śmierć na drodze. Mieszkaniec powiatu krasnostawskiego wjechał w autobus. Zginął na miejscu [ZDJĘCIA] W sobotę (6 grudnia) nad ranem w miejscowości Kolonia Siedliszczki. Kierujący audi zjechał na przeciwległy pas ruchu drogowego i zderzył się z autobusem.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-smierc-na-drodze-mieszkaniec-powiatu-krasnostawskiego-wjechal-w-autobus-zginal-na-miejscu-1765114551.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze