W ubiegłym roku 257 absolwentów szkół podstawowych z miasta i powiatu krasnostawskiego stanęło przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej. Aż 74% z nich zdecydowało się na kontynuację nauki w szkołach prowadzonych przez powiat krasnostawski. Dwa lata temu wskaźnik ten osiągnął rekordowe 80%, co było najlepszym wynikiem od lat.
- W tym roku szkolnym 448 absolwentów zakończy edukację w szkołach podstawowych z terenu powiatu krasnostawskiego. Z pewnością ciekawa i różnorodna oferta edukacyjna sprawi, że uczniowie wybiorą dalsza edukację w szkołach prowadzonych przez powiat krasnostawski - stwierdził wicestarosta krasnostawski Marek Nowosadzki.
Władze powiatowe liczą na to, że przynajmniej 70% uczniów wybierze szkoły w Krasnymstawie i okolicach, mimo silnej konkurencji ze strony innych placówek.
I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły otworzy trzy klasy: politechniczną, humanistyczną oraz biologiczno-chemiczną. Próg punktowy wynosi tu 90 punktów.
II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida planuje nabór do klas: europejskiej, psychologiczno-pedagogicznej oraz geoinformatycznej. Próg punktowy dla klasy psychologiczno-pedagogicznej to 90 punktów, a dla pozostałych – 80 punktów.
Zespół Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki oferuje kształcenie w czterech kierunkach technikum: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik pojazdów samochodowych, technik spawalnictwa i technik ekonomista. Ponadto szkoła planuje otwarcie klas w szkole branżowej I stopnia w zawodach: murarz-tynkarz, mechanik pojazdów samochodowych, kucharz oraz fryzjer. Nie ustalono progów punktowych.
Zespół Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego poszerza swoją ofertę o klasy techniczne: technik informatyk, technik programista, technik elektryk, technik geodeta, technik hotelarstwa (w tym klasa z oddziałem przygotowania wojskowego), technik mechanizacji rolnictwa i agrotechnik oraz technik optyk.
- Jeżeli chodzi o progi punktowe, to do klas technik programista i technik elektryk propozycją szkoły już od kilku lat jest 70 punktów. Do pozostałych klas nie ustalono progów - dodaje Nowosadzki.
Zespół Szkół w Żółkiewce otwiera nabór do dwóch klas technikum: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz nowość – technik elektromobilności. Szkoła planuje także klasę branżową I stopnia dla mechaników-operatorów pojazdów i maszyn rolniczych.
Zakończenie ferii zimowych oznacza początek intensywnych działań promocyjnych szkół ponadpodstawowych. Od marca do maja placówki będą prowadzić kampanie informacyjne.
Napisz komentarz
Komentarze