Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Ile trzeba mieć punktów?

Pow. krasnostawski. Ustalono już progi do szkół średnich

Krasnostawskie szkoły średnie przygotowały już ofertę oraz kryteria naboru na nadchodzący rok szkolny. Wybór szkoły ponadpodstawowej to jedna z najważniejszych decyzji w życiu młodego człowieka. To właśnie tutaj kształtują się przyszłe ścieżki kariery, rozwijają pasje i zdobywa się kluczowe umiejętności.
Pow. krasnostawski. Ustalono już progi do szkół średnich

Źródło: freepik

W ubiegłym roku 257 absolwentów szkół podstawowych z miasta i powiatu krasnostawskiego stanęło przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej. Aż 74% z nich zdecydowało się na kontynuację nauki w szkołach prowadzonych przez powiat krasnostawski. Dwa lata temu wskaźnik ten osiągnął rekordowe 80%, co było najlepszym wynikiem od lat. 

Reklama

- W tym roku szkolnym 448 absolwentów zakończy edukację w szkołach podstawowych z terenu powiatu krasnostawskiego. Z pewnością ciekawa i różnorodna oferta edukacyjna  sprawi, że uczniowie wybiorą dalsza edukację w szkołach prowadzonych przez powiat krasnostawski - stwierdził wicestarosta krasnostawski Marek Nowosadzki.

Władze powiatowe liczą na to, że przynajmniej 70% uczniów wybierze szkoły w Krasnymstawie i okolicach, mimo silnej konkurencji ze strony innych placówek. 

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły otworzy trzy klasy: politechniczną, humanistyczną oraz biologiczno-chemiczną. Próg punktowy wynosi tu 90 punktów. 

II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida planuje nabór do klas: europejskiej, psychologiczno-pedagogicznej oraz geoinformatycznej. Próg punktowy dla klasy psychologiczno-pedagogicznej to 90 punktów, a dla pozostałych – 80 punktów. 

Zespół Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki oferuje kształcenie w czterech kierunkach technikum: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik pojazdów samochodowych, technik spawalnictwa i technik ekonomista. Ponadto szkoła planuje otwarcie klas w szkole branżowej I stopnia w zawodach: murarz-tynkarz, mechanik pojazdów samochodowych, kucharz oraz fryzjer. Nie ustalono progów punktowych.  

Zespół Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego poszerza swoją ofertę o klasy techniczne: technik informatyk, technik programista, technik elektryk, technik geodeta, technik hotelarstwa (w tym klasa z oddziałem przygotowania wojskowego), technik mechanizacji rolnictwa i agrotechnik oraz technik optyk. 

- Jeżeli chodzi o progi punktowe, to do klas technik programista i technik elektryk propozycją szkoły już od kilku lat jest 70 punktów. Do pozostałych klas nie ustalono progów - dodaje Nowosadzki. 

Zespół Szkół w Żółkiewce otwiera nabór do dwóch klas technikum: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz nowość – technik elektromobilności. Szkoła planuje także klasę branżową I stopnia dla mechaników-operatorów pojazdów i maszyn rolniczych.

Zakończenie ferii zimowych oznacza początek intensywnych działań promocyjnych szkół ponadpodstawowych. Od marca do maja placówki będą prowadzić kampanie informacyjne. 

Czytaj także: 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklamabaner reklamowy
ReklamaChełmskie Widoki
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama