Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Wybuchowa niespodzianka

Niebezpieczne znalezisko we Włodawie. Odkrywcy natrafili na niewybuchy

Członkowie Stowarzyszenia Odkrywców Ziemi Włodawskiej podczas prowadzonych poszukiwań w niedzielę (9 marca) natknęli się na niebezpieczną niespodziankę - pozostałość po wojnie. Był to niewybuch, który natychmiast zgłosili odpowiednim służbom.
Niebezpieczne znalezisko we Włodawie. Odkrywcy natrafili na niewybuchy

Źródło: Stowarzyszenie Odkrywców Ziemi Włodawskiej

- Prowadząc poszukiwania, często można natrafić na te najgorsze pamiątki znajdujące się w ziemi – tzw. niewybuchy, niewypały. Tak było i tym razem – relacjonują odkrywcy.

Na miejsce wezwano patrol policji, który zabezpieczył teren do czasu przybycia saperów. Okazało się, że to nie jedyne niebezpieczne znalezisko – żołnierze odnaleźli jeszcze szereg innych przedmiotów wybuchowych.

Stowarzyszenie Odkrywców Ziemi Włodawskiej

I tutaj niby sprawa się kończy. Ale gdy my schodzimy z miejsca tak niebezpiecznego odkrycia, ktoś tam zostaje – ktoś zabezpiecza teren, ktoś podnosi te przedmioty, bada, czy nic więcej nie pozostało. Można powiedzieć: za to im płacą… Ale to też czyiś bliscy – rodzice, dzieci, rodzeństwo – podkreślają członkowie stowarzyszenia, którzy doceniają pracę funkcjonariuszy policji oraz saperów, którzy ryzykują życie, by zapewnić bezpieczeństwo innym. - Ten post jest ukłonem w stronę policjantek i policjantów, żołnierek i żołnierzy – saperów, którzy z wyrozumiałością traktują naszą pasję.

Dzięki szybkiej interwencji służb nie doszło do niebezpiecznej sytuacji. 

Odkrywcy apelują o rozwagę i przypominają, że w przypadku znalezienia podejrzanych przedmiotów, należy niezwłocznie zawiadomić policję.

Stowarzyszenie Odkrywców Ziemi Włodawskiej

(20+) Prowadząc... - Stowarzyszenie Odkrywców Ziemi Włodawskiej | Facebook

Czytaj też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EwelinaTreść komentarza: Mieszkam na Dyrekcji i mam małe dziecko któremu ten łomot nie jest potrzebny i jak mam je uśpić przy tym hałasie czy ktoś przemyślał ta decyzję chcecie robić proszę bardzo jest do tego amfiteatr a nie w środku Miasta gdzie mieszkają rodziny i ludzie starsiData dodania komentarza: 12.12.2025, 19:47Źródło komentarza: Wystrzałowy Sylwester w Chełmie jednak z TV Republika. Może kosztować 6 mlnAutor komentarza: ElvoTreść komentarza: Niby tak, ale weź pod uwagę koszty. Robienie referendum w każdej sprawie wyszłoby strasznie drogo.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 13:24Źródło komentarza: W Chełmie ruszają wielkie przygotowania do sylwestra z TV Republika. Od 15 grudnia zamknięte ulice i zmiany tras autobusówAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Wójt i radni zarabiają więcej ponieważ tak postanowili radni, a nie dlatego, że Rząd tak postanowił. Rząd zwaloryzował tylko maksymalne, a t tym samym i minimalne stawki wynagrodzenia w których dotychczasowe wynagrodzenie w średniej się znajdowało. Więc nie było obowiązku ich podwyższania a tylko prawo. A przecież to jedna z mniejszych gmin, a sukcesów jakoś nie widać.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 10:34Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt zarobi więcej, ponieważ tak postanowił rząd. Podwyżkę otrzymali także inni samorządowcyAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Żeby lekarze zarabiali po 100 tys zł.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 09:05Źródło komentarza: Fatalna prognoza. Polski system ochrony zdrowia czeka zapaśćAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: W każdej sprawie w tym kraju powinno być referendum i to mieszkańcy powinni decydować czy są za czy przeciwData dodania komentarza: 12.12.2025, 09:04Źródło komentarza: W Chełmie ruszają wielkie przygotowania do sylwestra z TV Republika. Od 15 grudnia zamknięte ulice i zmiany tras autobusów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama