Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Czy będzie miał nas kto leczyć?

Chełmski szpital walczy o kadry, ale dyrekcja zapewnia: oddziały pracują bez zakłóceń

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie, podobnie jak wiele innych placówek w kraju, zmaga się z wyzwaniami kadrowymi. Niedobór lekarzy w kluczowych specjalizacjach to codzienność nie tylko dla tej instytucji. Dyrekcja szpitala uspokaja jednak – pomimo trudności, wszystkie oddziały funkcjonują, a pacjenci mogą liczyć na ciągłość opieki.
Chełmski szpital walczy o kadry, ale dyrekcja zapewnia: oddziały pracują bez zakłóceń

Jak informuje dyrektor szpitala, Agnieszka Kruk, największym wyzwaniem są niedobory lekarzy w wybranych specjalizacjach. By zaradzić sytuacji, szpital prowadzi intensywne działania rekrutacyjne – zarówno przez ogłoszenia online, jak i rozmowy bezpośrednie z kandydatami z całej Polski. Szczególny nacisk kładzie się na ofertę specjalizacyjną dla lekarzy rezydentów oraz współpracę z uczelniami wyższymi.

W zakresie pielęgniarstwa sytuacja wygląda nieco lepiej – dzięki współpracy z Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Chełmie, wakaty są sprawnie obsadzane przez świeżo upieczonych absolwentów.

Szpital stara się przyciągnąć personel również poprzez „atrakcyjne warunki zatrudnienia”, choć szczegóły oferowanych benefitów nie zostały doprecyzowane. Jak podkreśla dyrektor, placówka od lat współpracuje z wieloma uczelniami w zakresie praktyk zawodowych. W Chełmie doświadczenie zdobywają m.in. studenci Uniwersytetów Medycznych z Lublina i Łodzi.

Dementujemy plotki

W odpowiedzi na doniesienia o możliwym zamknięciu Oddziału Chirurgii dyrekcja stanowczo zaprzecza: 

„Informacja o pozostaniu jedynie dwóch lekarzy specjalistów na Oddziale Chirurgicznym jest nieprawdziwa. Kadra zapewnia ciągłość pracy i nie ma realnego zagrożenia jego zamknięcia”.

Podobnie w przypadku badań USG. 

"Odnosząc się do kwestii odwoływanych badań USG, pragniemy podkreślić, że dokładamy wszelkich starań, aby terminy badań były dotrzymywane. Niemniej jednak, w sytuacjach nagłych i nieprzewidywanych, takich jak awarie sprzętu czy nagłe absencje personelu, może dojść do konieczności przesunięcia niektórych terminów. Pacjenci są o tym informowani z jak największym wyprzedzeniem"- tłumaczy dyrektor Kruk.

Aktualnie w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej pracuje ośmiu lekarzy.

Pojawiły się również niepokoje dotyczące przyszłości Oddziału Neurologii. Dyrekcja uspokaja: szpital nie planuje ani ograniczenia jego działalności, ani zamknięcia.

Zapewniona opieka, ale potrzeby nadal rosną

Choć szpital deklaruje utrzymanie jakości opieki zgodnie z obowiązującymi standardami, realia kadrowe pozostają wyzwaniem. Dyrekcja deklaruje dalsze wysiłki w kierunku pozyskania specjalistów i poprawy warunków pracy. W obliczu rosnących potrzeb zdrowotnych społeczeństwa, skuteczność tych działań może przesądzić o przyszłości nie tylko poszczególnych oddziałów, ale całej placówki...

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

wkurzony doktor 29.04.2025 13:18
niech zamkną tę upadającą powiatową budę....

Sylwester B 26.04.2025 17:21
nie prawda! oddział chilurgiczny nie przyjmuje na zabiegi.

zoja 24.04.2025 21:54
zacznijcie od rejestracji - totalna olewka

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FanpslTreść komentarza: Patrząc na tą radę to sukces że ta gmina jeszcze istniejeData dodania komentarza: 13.12.2025, 06:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt zarobi więcej, ponieważ tak postanowił rząd. Podwyżkę otrzymali także inni samorządowcyAutor komentarza: EwelinaTreść komentarza: Mieszkam na Dyrekcji i mam małe dziecko któremu ten łomot nie jest potrzebny i jak mam je uśpić przy tym hałasie czy ktoś przemyślał ta decyzję chcecie robić proszę bardzo jest do tego amfiteatr a nie w środku Miasta gdzie mieszkają rodziny i ludzie starsiData dodania komentarza: 12.12.2025, 19:47Źródło komentarza: Wystrzałowy Sylwester w Chełmie jednak z TV Republika. Może kosztować 6 mlnAutor komentarza: ElvoTreść komentarza: Niby tak, ale weź pod uwagę koszty. Robienie referendum w każdej sprawie wyszłoby strasznie drogo.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 13:24Źródło komentarza: W Chełmie ruszają wielkie przygotowania do sylwestra z TV Republika. Od 15 grudnia zamknięte ulice i zmiany tras autobusówAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Wójt i radni zarabiają więcej ponieważ tak postanowili radni, a nie dlatego, że Rząd tak postanowił. Rząd zwaloryzował tylko maksymalne, a t tym samym i minimalne stawki wynagrodzenia w których dotychczasowe wynagrodzenie w średniej się znajdowało. Więc nie było obowiązku ich podwyższania a tylko prawo. A przecież to jedna z mniejszych gmin, a sukcesów jakoś nie widać.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 10:34Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt zarobi więcej, ponieważ tak postanowił rząd. Podwyżkę otrzymali także inni samorządowcyAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Żeby lekarze zarabiali po 100 tys zł.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 09:05Źródło komentarza: Fatalna prognoza. Polski system ochrony zdrowia czeka zapaść
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama