Podczas przebudowy mostu w Koszarsku w 2015 roku droga powiatowa w Ganach była objazdem w kierunku Bzowca. Przez miejscowość na plac budowy przejeżdżali również kierowcy ciężkiego sprzętu, a także ciężarówek z wytwórni mas bitumicznych w Koszarsku.
- Już w tamtym czasie droga była w złym stanie. Padła wtedy obietnica, że zostanie wyremontowana. I tak się stało, ale tylko częściowo. Pozostało jeszcze 650 metrów. W dalszym ciągu ta część przypomina ser szwajcarski. Inni mówią, że wygląda jak po bombardowaniu. Remonty cząstkowe są działaniem chwilowym i doraźnym. Wszystko bowiem wylatuje na boki i tworzą się jeszcze większe doły - czytamy w petycji podpisanej przez sołtysa Jana Merskiego.
Argumentuje on, że z drogi w Ganach korzystają również mieszkańcy pobliskich wsi, jadąc w kierunku Zamościa lub do innych miejscowości w różnych stronach powiatu krasnostawskiego. Przy jej najbardziej zniszczonym odcinku mieści się również skup zboża oraz prowadzona jest sprzedaż nawozów i węgla.
- W związku z tym droga jest cały czas eksploatowana, chociaż jej stan techniczny jest bardzo zły, a z roku na rok jest coraz gorzej. Dlatego odcinek łączący Gany z Koszarskiem jest drogą szczególnej troski i uwagi. Bardzo prosimy o przychylenie się do naszej prośby. Mamy nadzieję, że będzie pozytywnie załatwiona - dodał sołtys.
Apelem mieszkańców Gan zajęły się m.in. komisja skarg, wniosków i petycji rady powiatu oraz komisja drogownictwa. Odpowiedzi udzielił dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Krasnymstawie.
Z treści odpowiedzi wynika, że droga w Ganach nie została ujęta w Planie Rozwoju Sieci Dróg Powiatowych na lata 2019-2022. Ponadto powiat wspólnie z gminą Żółkiewka zamierza realizować 4 inne inwestycje: przebudowę drogi i przepustu na trasie Żółkiewka-Celin (350 m), przebudowę drogi w Borówku (300 m), przebudowę przepustu na trasie Huta - Żółkiew Kolonia - Średnia Wieś oraz rozbudowę drogi w Tokarówce (4,23 km).
- Ze względów finansowych nie jest możliwe wykonanie większej ilości zadań w bieżącym roku. Zostaną jednak przeprowadzone naprawy ubytków w technologii grysów i emulsji asfaltowej - zapewniał Piotr Banach, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Krasnymstawie jeszcze przed dymisją.
Napisz komentarz
Komentarze