W strefie ekonomicznej przy ul. Lubelskiej zostało już sprzedanych ponad 8 hektarów w pełni uzbrojonych gruntów. Znajduje się tam m.in. zakład produkcyjny związany z branżą drzewną i betoniarnia, a w ostatnim czasie cały hektar nabył inwestor zajmujący się produkcją sprzętu elektrycznego na potrzeby budownictwa.
- Zainteresowaniem cieszy się także około 20-hektarowy obszar inwestycyjny - mówi wójt Zdzisław Krupa. - Całkiem niedawno miejscowy przedsiębiorca nabył hektarową działkę, gdzie stawia zakład, w którym będą przerabiane tworzywa sztuczne. Teren całej strefy jest już wyposażony w sieć wodociągową, gazową i elektryczną, jest tam także światłowód.
Strefa napędza remonty
W ramach umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego lokalny samorząd rozwija również okoliczną infrastrukturę.
- Jesteśmy już po przetargu i przed podpisaniem umowy na budowę ścieżki rowerowej pomiędzy Rejowcem Fabrycznym a Pawłowem. Będzie ona miała ok. 800 metrów długości i 2,5 metra szerokości, a wzdłuż niej stanie oświetlenie. Ponadto zakończyliśmy również przetarg na modernizację ulicy Garncarskiej, czyli jednej z dwóch przebiegających przez strefę. Wraz z ulicą Bednarską ułatwią one komunikację pomiędzy zakładami - dodaje wójt Krupa.
Władze gminy oraz miasta Rejowiec Fabryczny prowadzą również rozmowy z urzędem marszałkowskim i Zarządem Dróg Wojewódzkich dotyczące ulicy Lubelskiej i jej ewentualnej przebudowy.
- Wystąpiliśmy do marszałka z prośbą o ujęcie tego zadania w planach inwestycyjnych na przyszły rok. Droga jest w złym stanie technicznym, a to jedna z ważniejszych tras w naszym regionie. Korzystają z niej kierowcy podróżujący w stronę Zamościa, Krasnegostawu, Łęcznej czy Lublina, a teraz również poruszają się ciężkie pojazdy do strefy. Średnio w ciągu doby pokonuje ją kilkanaście tysięcy samochodów, więc jej poprawa byłby dodatkową zachętą dla kolejnych inwestorów.
Napisz komentarz
Komentarze