- Fabułę etiudy można w skrócie przedstawić w następujący sposób. Wojskowa organizacja FAR obiera sobie za cel stworzenie i wytrenowanie sztucznej inteligencji, która dorównywałaby człowiekowi. FAR zakłada, że sztuczna inteligencja osiągnie pełnię człowieczeństwa tylko wtedy, gdy wykształci wolną wolę - opowiada Filip Rybczyński.
Film ukazuje losy bezimiennej bohaterki symbolizującej AI (angielski skrót sztucznej inteligencji). Twórcy etiudy mają nadzieję, że ich dzieło zachęci do dyskusji na ważne, ale dzisiaj jeszcze nieoczywiste tematy. "Idzie człowiek" jest debiutem młodych pasjonatów sztuki filmowej. Projekt w większości jest dziełem Jakuba Kopańki (reżyseria i montaż) oraz Filipa Rybczyńskiego (reżyseria i zdjęcia). Projekt filmowy to także ekranowy debiut Agnieszki Guz - aktorki amatorki, od najmłodszych lat związanej z teatrem oraz młodego aktora amatora Stanisława Sadownika.
Ekipa pracująca przy filmie to: Jakub Kopańko (reżyser, montażysta), Filip Rybczyński (reżyser i autor zdjęć), Monika Kopiec (kierownik planu), Marcin Rudzki i Piotr Wojciechowski (asystenci operatora), Dawid Pylak, Mateusz Liśkiewicz, Aleksander Bujnowski (dyżurni planu), Piotr Rybczyński (muzyka) i Maria Iwaniuk (plakat).
Po projekcji filmu odbyło się spotkanie autorskie, w czasie którego młodzi twórcy w ciekawy sposób opowiadali o pracy całego zespołu filmowego. Mówili również o swoich pomysłach i sposobach ich realizacji, a także o problemach na planie i w trakcie postprodukcji etiudy.
W premierowym pokazie wzięło udział wielu gości: bliscy, przyjaciele i znajomi twórców filmu. Nie zabrakło też absolwentów i przedstawicieli społeczności II LO w Krasnymstawie.
- Wszyscy uczestnicy wydarzenia byli pod wrażeniem oryginalności i dojrzałości zaprezentowanej etiudy filmowej. Gratulowali młodym twórcom sukcesu i życzyli im kolejnych, równie udanych projektów filmowych - opowiada Ewa Magdziarz, opiekun MDKF Iluzjon działającego przy II LO w Krasnymstawie.
Napisz komentarz
Komentarze