Plan obejmuje budowę trzywlotowego ronda, chodników o łącznej długości ok. 120 metrów, zatoki autobusowej, oświetlenia oraz przebudowę kanalizacji deszczowej. W obrębie skrzyżowania DK 17 z DW 812 zostanie również podniesiona nośność drogi.
- Inwestycje na drogach krajowych to zarówno wielkie projekty jak drogi ekspresowe i autostrady, ale także te mniejsze, poprawiające poziom bezpieczeństwa drogowego. O budowę ronda mieszkańcy Krasnegostawu zabiegali od bardzo dawna. Odpowiadamy na te wezwania - mówi Adamczyk.
Z obliczeń wykonanych w ramach Generalnego Pomiaru Ruchu w 2015 r. wynika, że średni dobowy ruch na tym skrzyżowaniu wynosi ponad 13 tys. pojazdów na dobę. Przy dużym nasileniu w godzinach szczytu tworzą się tam zatory. Kierowcy czekają na włączenie się do ruchu z DW 812, która jest drogą podporządkowaną.
Burmistrz Robert Kościuk poinformował zebranych, że w ostatnich latach doszło w tamtym miejscu do jednego śmiertelnego wypadku i ponad 30 kolizji drogowych. Konieczność przebudowy skrzyżowania zgłaszały władze samorządowe, policja, straż pożarna oraz służby ratownictwa medycznego. Dzięki budowie ronda zwiększy się płynność ruchu i bezpieczeństwo podróżnych.
Inwestycja będzie finansowana ze środków budżetu państwa. Wkład finansowy będą mieli również samorządy: miasta Krasnystaw, powiatu krasnostawskiego i województwa lubelskiego. Realizacja inwestycji planowana jest w latach 2021-2022. Szacowany koszt to około 5 mln zł.
Napisz komentarz
Komentarze