Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama kebab

Wielkie śmietnisko w centrum osiedla

- Czegoś takiego na naszym osiedlu jeszcze nie było. Materace, stare tapicerowane meble, jakieś szafki. To wszystko zalega przy śmietnikach na ul. Połanieckiej 4 obok parkingu. Utworzyła się już duża hałda. Obawiamy się, że niebawem zagnieżdżą się tam szczury – poinformowała nas jedna z mieszkanek osiedla.
Wielkie śmietnisko w centrum osiedla

Nie była jedyną osobą, która zasygnalizowała ten problem.

– Jest coraz gorzej, każdego dnia śmieci przybywa, a nikt nie chce nam pomóc – powiedział inny mieszkaniec osiedla. Mężczyzna twierdzi, że dzwonił do administracji osiedla i do urzędu miasta. Jego skarga nie zrobiła na nikim wrażenia.

O interwencję poprosiła nas również kobieta mieszkająca w bloku, przy którym znajduje się ten śmietnik. Ma świadomość, że meble musiał wyrzucić ktoś, kto robił w ostatnim czasie remont mieszkania. Nie rozumie tylko, dlaczego ich nie wywiózł.

- Czy naprawdę nie przeszkadza mu, że mieszka wśród śmieci? – zastanawia się.

Skontaktowaliśmy się z Chełmską Spółdzielnia Mieszkaniową, na której terenie znajduje się problemowy śmietnik. Natalia Gołub, zastępca prezesa ChSM obiecała zająć się sprawą.

– Nie jesteśmy w stanie skontrolować, kto robi takie rzeczy – mówi. - Nie raz i nie dwa zdarzało się, że śmieci podrzucały do naszych śmietników osoby mieszkające w innych częściach miasta.

Pani wiceprezes dodaje, że mieszkańcy i użytkownicy lokali użytkowych doskonale wiedzą, co i jak segregować, gdzie i kiedy składować odpady wielkogabarytowe. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie odbiera je raz na trzy miesiące. Najbliższy termin przypada 7 września.

Tak długo mieszkańcy nie musieli czekać na wywóz. Wiceprezes Gołub skontaktowała się z urzędem miasta i ustaliła, że zgromadzone przy parkingu odpady spółdzielnia wywiezie własnym transportem do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli tam, gdzie powinny one trafiać. Dostarczone śmieci zostaną rozpisane na lokatorów.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Chełmie informuje natomiast, że w ramach systemu gospodarki odpadami komunalnymi zbiórka odpadów wielkogabarytowych z terenu miasta odbywa się raz na kwartał. W dniu wywozu odpady należy wystawić do godziny 7, ale nie wcześniej niż na 24 godziny przed wyznaczonym terminem odbioru. Apeluje też, aby nie pozostawiać odpadów wielkogabarytowych pod śmietnikami w terminach niezgodnych z harmonogramem ich wywozu. Takie postępowanie jest niezgodne z prawem i stanowi wykroczenie.

- W przypadku konieczności pozbycia się odpadów wielkogabarytowych poza terminami ich odbioru, istnieje możliwość ich dostarczenia do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – informuje Marcin Czarnecki, prezes MPGK.

Spółka deklaruje, że będzie edukować i przekonywać do właściwego postępowania z odpadami, jednak bez dobrej woli mieszkańców to zadanie jest bardzo utrudnione. Przypomina równocześnie, że wciąż prowadzi bezpłatną dystrybucję pojemników do selektywnego gromadzenia frakcji szklanej dla mieszkańców zabudowy jednorodzinnej i prosi, aby wystawiane były do opróżnienia dopiero w momencie całkowitego ich zapełnienia.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajduje się przy ul. Bieławin 5 w Chełmie. Funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7-16 oraz w sobotę w godzinach 7-14. Ilość odpadów, jakie można pozostawić w PSZOK, nie podlega limitom – można więc dostarczyć dowolną ich ilość.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EwelinaTreść komentarza: Mieszkam na Dyrekcji i mam małe dziecko któremu ten łomot nie jest potrzebny i jak mam je uśpić przy tym hałasie czy ktoś przemyślał ta decyzję chcecie robić proszę bardzo jest do tego amfiteatr a nie w środku Miasta gdzie mieszkają rodziny i ludzie starsiData dodania komentarza: 12.12.2025, 19:47Źródło komentarza: Wystrzałowy Sylwester w Chełmie jednak z TV Republika. Może kosztować 6 mlnAutor komentarza: ElvoTreść komentarza: Niby tak, ale weź pod uwagę koszty. Robienie referendum w każdej sprawie wyszłoby strasznie drogo.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 13:24Źródło komentarza: W Chełmie ruszają wielkie przygotowania do sylwestra z TV Republika. Od 15 grudnia zamknięte ulice i zmiany tras autobusówAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Wójt i radni zarabiają więcej ponieważ tak postanowili radni, a nie dlatego, że Rząd tak postanowił. Rząd zwaloryzował tylko maksymalne, a t tym samym i minimalne stawki wynagrodzenia w których dotychczasowe wynagrodzenie w średniej się znajdowało. Więc nie było obowiązku ich podwyższania a tylko prawo. A przecież to jedna z mniejszych gmin, a sukcesów jakoś nie widać.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 10:34Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt zarobi więcej, ponieważ tak postanowił rząd. Podwyżkę otrzymali także inni samorządowcyAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Żeby lekarze zarabiali po 100 tys zł.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 09:05Źródło komentarza: Fatalna prognoza. Polski system ochrony zdrowia czeka zapaśćAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: W każdej sprawie w tym kraju powinno być referendum i to mieszkańcy powinni decydować czy są za czy przeciwData dodania komentarza: 12.12.2025, 09:04Źródło komentarza: W Chełmie ruszają wielkie przygotowania do sylwestra z TV Republika. Od 15 grudnia zamknięte ulice i zmiany tras autobusów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama