Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy

Praca przy biurku – jak wybrać najlepszy fotel biurowy?

Codzienna praca w pozycji siedzącej nie jest niczym dobrym dla kręgosłupa – prędzej czy później plecy dadzą nam o sobie znać. Możemy jednak uniknąć bólu wtedy, gdy będziemy pamiętali o kilku ważnych sprawach – jedną z najważniejszych z nich jest dobranie odpowiedniego fotela biurowego. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?
Praca przy biurku – jak wybrać najlepszy fotel biurowy?

Wprawdzie w sprzedaży możemy znaleźć obecnie wiele różnych modeli krzeseł i foteli biurowych, to jednak znalezienie odpowiedniego może być nie lada wyzwaniem. Oczywiście, możemy zajrzeć do najbliższego sklepu z wyposażeniem wnętrz albo nawet do hipermarketu, gdzie także znajdziemy różne fotele biurowe. Jednak w takich miejscach najczęściej nie kupimy ergonomicznych, przeznaczonych do pracy modeli. Tutaj z pomocą przychodzą nam sklepy internetowe. 

Gdy również poszukujesz odpowiedniego fotela biurowego, zajrzyj do sklepu www.centrumkrzesel.pl/fotele-biurowe-/119/c, gdzie w jednym miejscu zgromadzono kilkaset różnych modeli w bardzo atrakcyjnych cenach. Paczkę z krzesłem możesz mieć u siebie nawet jutro!

Czym powinien wyróżniać się wygodny fotel biurowy?
Gdy nigdy wcześniej nie kupowaliśmy fotela biurowego dla siebie, warto sprawdzić, na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę. Wiele osób popełnia podstawowe błędy, a potem męczy się z niedopasowanym idealnie fotelem. Lepiej się przed nimi ustrzec i od razu zakupić taki, który będzie całkowicie komfortowy. Wobec tego zacznijmy od konstrukcji fotela biurowego.

1. Oparcie
Najlepiej postawić na model z profilowanym oparciem. Chociaż możemy znaleźć tanie fotele z prostym oparciem dla pleców, to jednak lepiej ich nie wybierać. Dlaczego? Nie będą dawały właściwego oparcia dla kręgosłupa. Zaawansowane modele foteli posiadają też regulację wysokości oparcia – to bardzo pomocna funkcja dla osób niższych i wyższych.

2. Siedzisko
Kolejna kwestia to siedzisko. Powinno być miękkie i szerokie, ale także dopasowane pod kątem głębokości. Osoba niska będzie miała problemy z wygodnym siedzeniem na siedziskach za głębokich, a ta wysoka na siedzisku za płytkim dla niej. Warto więc sprawdzić wymiary – dodatkowym plusem będzie możliwość regulacji głębokości siedziska.

3. Podłokietniki
Nie zapominajmy też o podłokietnikach. Chociaż wielu z nas może wydawać się, że tak naprawdę są one zbędne, to jednak przy pracy przy biurku będą bardzo pomocne. Dobre krzesło powinno posiadać regulowane podłokietniki, aby dopasować je do sylwetki użytkownika.

4. Kółka
Sprawdźmy też kółka w wybranym przez nas modelu fotela biurowego. Możemy dobrać je w zależności od tego, na jakim podłożu będziemy korzystali z mebla.

Naturalnie, sama konstrukcja to jeszcze nie wszystko. Oprócz niej warto zwrócić uwagę na technologie zastosowane przez producenta, a także na materiały.

Technologie w fotelach biurowych
Wysokiej jakości fotele biurowe wyposażane są w szereg zaawansowanych funkcji, które poprawiają komfort ich użytkowania. 

Warto wskazać tutaj na mechanizmy typu Tilt, które pozwalają na bijanie się na rowerze, a także na bardziej zaawansowane mechanizmy typu Synchro Self – polegają one na równoczesnym bujaniu się oparcia i siedziska z możliwością blokady w konkretnej pozycji. Nowoczesne fotele mają też mechanizmy dopasowujące się do ciężaru siedzącego.

Tkanina czy skóra – jaki materiał sprawdzi się najlepiej?
Na koniec warto poświęcić czas jeszcze jednej kwestii – materiałowi. Chociaż skóra jest bardziej prestiżowa, to jednak nie jest tak komfortowa jak tkaniny. Sprawdzi się wtedy, gdy z krzesła nie będziemy korzystali długo. Musimy też pamiętać o jej właściwym czyszczeniu i pielęgnacji.

Tkaniny sprawdzają się za to znacznie lepiej wtedy, gdy zamierzamy korzystać z fotela biurowego przez dłuższy czas – są przyjemne w dotyku, miękkie, elastyczne i łatwe do utrzymania w czystości.

 

Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EdTreść komentarza: Niezwykle mocne i emocjonalne świadectwo z Francji! To się czesto nie zdarza : francuski lekarz-chirurg opowiada o swym uzdrowieniu które uważa za cudowne a którego doznał w kościele w Paryżu, patrz: https://www.salon24.pl/u/edalward/1401149,potega-prawdziwej-wiary W streszczeniu : zachorował on na złośliwego raka (chłoniak płaszczowy) z którego owszem, wyleczono go, chemioterapią i przeszczepem szpiku kostnego. Ale nie do końca – bo pozostała istotna dolegliwość : jego palce szybko sztywniały i drętwiały gdy nakładał rękawiczki medyczne co sprawiało, że nie mogł już pracować jako chirurg. I to z niej został on niespodziewanie i niezwykle uleczony. Myślę, że warto by te wyjątkowe świadectwo było bardziej znane…Data dodania komentarza: 26.09.2024, 14:44Źródło komentarza: Cudowne uzdrowienie w chełmskim sanktuariumAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Zrobic jakies spowalniacze od strony podporządkowanej, to co teraz jest to faktycznie aż prosi się o wypadki.Data dodania komentarza: 26.09.2024, 11:35Źródło komentarza: Z OSTATNIEJ CHWILI! Zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu w Rudzie-HucieAutor komentarza: tutejszyTreść komentarza: Rondo z dużą betonową wyspą, żeby nie można było przejechać na pełnym gazie.Data dodania komentarza: 26.09.2024, 11:32Źródło komentarza: Z OSTATNIEJ CHWILI! Zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu w Rudzie-HucieAutor komentarza: os RejowieckaTreść komentarza: Światła? Tylko mechaniczne ograniczenie prędkości tu pomoże. Stoję dziś na Kochanowskiego a na czerwonym przeleciało 3 tiry i 2 osobówki.Data dodania komentarza: 25.09.2024, 18:55Źródło komentarza: Z OSTATNIEJ CHWILI! Zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu w Rudzie-HucieAutor komentarza: adamTreść komentarza: Swiatła zainstalowaćData dodania komentarza: 25.09.2024, 17:19Źródło komentarza: Z OSTATNIEJ CHWILI! Zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu w Rudzie-Hucie
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama