- Ponieważ na ulicy nie ma przejścia dla pieszych, byłam zmuszona przejść na drugą stronę drogi "nielegalnie". Mieszkam na os. Kraszewskiego. Przekraczam ul. Chełmską, bo po drugiej stronie, tuż za os. Cegielnia, rozciągają się łąki i pola, po których spaceruję z psem. Nie tylko ja, mnóstwo ludzi tak robi. Ostatnio zostałam zatrzymana przez policję. Funkcjonariusz zwrócił mi uwagę, że przechodzę przez ulicę w niedozwolonym miejscu - opowiada pani Barbara, która skontaktowała się z naszą redakcją.
- Zdaję sobie z tego sprawę, ale mnóstwo ludzi tak robi. Na nowe osiedle, które ciągnie się od ul. Wyrykowskiej do Ceramicznej, z ul. Chełmskiej prowadzi droga. Jeśli ktoś idzie akurat na drugą stronę ulicy, nie ma wyboru. Żeby na tę drogę wejść, musi "przeskoczyć" Chełmską. Miasto już dawno powinno stworzyć w tym miejscu "zebrę". Przejście dla pieszych jest niezbędne - uważa nasza Czytelniczka.
Nie tylko ona jest tego zdania. Pod koniec ubiegłego roku o bezpieczne przejścia dla pieszych, a także chodnik, zaapelowali mieszkańcy nowych osiedli: Kamiennego, Owocowego i Cegielnia. Interpelację, w ich imieniu, złożyła na biurko burmistrza Włodawy miejska radna Renata Kapelko.
"Droga nr 812 jest jedyną drogą wyjazdową z osiedli. Wszystkie wyjazdy to drogi polne, z których ciężko jest się włączyć do ruchu na bardzo ruchliwą trasę wojewódzką, zwłaszcza w okresie letnim, podczas weekendów. Ruch samochodowy jest bardzo utrudniony, natomiast dla pieszych czy rowerzystów wręcz niemożliwy i niebezpieczny. Nie ma możliwości, by w sposób bezpieczny przejść na drugą stronę ul. Chełmskiej" - alarmowała w interpelacji. O sprawie pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku.
- Liczymy, że w tym roku włodawski ratusz zajmie się sprawą. Przejścia dla pieszych to nie nasze widzimisię. Moje dziecko często przeskakuje ul. Chełmską, bo musi - usłyszeliśmy od jednej z mieszkanek nowego osiedla.
Miejscy urzędnicy zdają sobie sprawę, że przejścia dla pieszych na ul. Chełmskiej są potrzebne.
Przypominamy, że te mają szansę powstać w ramach większej, planowanej przez miasto inwestycji, która została wyceniona na 10,5 mln złotych. Chodzi o "Przebudowę dróg gminnych: ul. Wiejska, Krzywa, Klasztorna, Saperów, 9 PAC, Sztabowa oraz budowę dróg wewnętrznych na osiedlu Kamiennym i Ceglanym".
"W ramach tego zadania, w miarę posiadanych funduszy i zakresu uzyskanych warunków technicznych od zarządcy drogi wojewódzkiej, planowane jest m.in. wykonanie włączeń dróg na os. Kamiennym i Ceglanym do drogi wojewódzkiej nr 812 wraz z wykonaniem bezpiecznych przejść dla pieszych oraz chodnika wzdłuż ul. Chełmskiej" - wyjaśniła sekretarz miasta Edyta Słabko w odpowiedzi na interpelację radnej Kapelko.
Mieszkańcom osiedli i spacerowiczom pozostaje czekać. Do sprawy wrócimy.
Napisz komentarz
Komentarze