Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełm. Oni już wiedzą, jak pomagać pszczołom - warsztaty z Cemexem

W CEMEX Polska podejmowane są proaktywne działania, mające na celu zapobieganie utracie różnorodności biologicznej. Wśród prowadzonych projektów prośrodowiskowych szczególne miejsce zajmuje ochrona owadów zapylających. Działania wspierające pszczołowate prowadzone są nie tylko na terenie zakładów, m.in. w Chełmie, ale także wśród lokalnych społeczności.
Chełm. Oni już wiedzą, jak pomagać pszczołom - warsztaty z Cemexem

Nie tak dawno z Fundacją Edukacyjną SIŁACZKA przeprowadzono w Chełmie serię warsztatów - łącznie zorganizowano 6 zajęć, w których wzięło udział 89 osób: 62 uczniów i 27 dorosłych. Uczniowie z Przedszkola Miejskiego nr 11 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 mieli okazję poznać świat owadów nie tylko w teorii, ale również w praktyce.

Podczas zajęć prowadzący nie tylko przekazali dzieciom wiedzę, ale także zaprezentowali liczne okazy bezkręgowców. Natomiast przyszli edukatorzy ekologiczni z Policealnej Szkoły WILIAMS dowiedzieli się, jak poruszać temat owadów zapylających podczas pracy z dziećmi, nawet w formie zabaw.

Nauczyciele biorący udział w warsztatach otrzymali wydany przez Fundację CEMEX „Budujemy Przyszłość" podręcznik „Pszczoły i trzmiele nasi przyjaciele” stworzony w ramach współpracy z Fundacją Edukacyjną SIŁACZKA. Publikacja ma formę scenariuszy przeznaczonych do realizacji podczas lekcji przyrody, a jej ideą jest wsparcie edukatorów w prowadzeniu zajęć o zapylaczach. Do podręcznika dołączona jest płyta z kartami pracy, planszami edukacyjnymi oraz slajdami do wykorzystania podczas lekcji.

- W ramach prowadzonego od 2014 roku projektu „Pszczoły i trzmiele nasi przyjaciele” tworzymy siedliska bogate w rośliny miododajne oraz stawiamy hotele dla owadów, zapewniając miejsca gniazdowania i zimowania dla zapylaczy – mówi Monika Wosik, dyrektorka Ochrony Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju w CEMEX Polska. – Dodatkowo poprzez działania edukacyjne kształtujemy wśród pracowników, podwykonawców i lokalnych społeczności postawy sprzyjające ochronie pszczołowatych – dodaje.


Według szacunków ekspertów w Polsce żyje około 470 gatunków pszczół, z czego aż połowa zagrożona jest wyginięciem. CEMEX jako firma świadoma czekających na zapylacze zagrożeń oraz pełnionej przez nie roli w ekosystemach, angażuje się w działania wspomagające ich ochronę.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama