– Realizacja tej inwestycji nie byłaby możliwa, gdyby nie środki pochodzące z rządowego programu inwestycji strategicznych Polski Ład. To właśnie z niego pozyskaliśmy przeszło 7,2 mln zł, co stanowi około 87 proc. wartości całego zadania. Budowa ośrodka kultury to zdecydowanie najważniejsze i zarazem największe z zaplanowanych do realizacji celów inwestycyjnych, jakie sobie założyliśmy – stwierdził wójt gminy Rudnik Paweł Kucharczyk.
W nowym obiekcie swoją siedzibę będzie miała Biblioteka Publiczna Gminy Rudnik, która, jak twierdzą urzędnicy, obecnie boryka się z problemami lokalowymi, które w istotny sposób ograniczają możliwości jej działania. Ponadto budynek będzie stanowił zaplecze do różnego rodzaju wydarzeń i okoliczności. Prócz wydzielonej części bibliotecznej mają się w nim znaleźć sale szkoleniowe, sala widowiskowo-konferencyjna, pomieszczenia biurowe oraz zaplecze techniczno-socjalne. Podczas opracowywania dokumentacji placówki nie zapomniano o rozwiązaniach, które z jednej strony mają umożliwiać ekologiczny dostęp do mediów, z drugiej zaś obniżać koszty utrzymania placówki. Stąd też budynek zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną, zaś ogrzewanie zapewnią pompy ciepła. Zgodnie z podpisaną umową inwestycja ma zostać zakończona do stycznia 2025 roku.
– Podpisanie umowy i wcielenie w życie realizacji tego zadania oznaczają, że urzeczywistniają się przedsięwzięte w obecnej kadencji ambitne plany i niebawem przestaniemy być jedynym w powiecie samorządem bez ośrodka kultury – kwituje wójt Kucharczyk.
Czytaj także:
- Samorządowcy dostali gwarancję środków na inwestycje
- Krasnystaw: Uczniowie Jagiełły spotkali się z absolwentem szkoły
- Lubelskie. Nowoczesne pracownie szansą na nowoczesną edukację
- Dementują pogłoski o zamknięciu oddziału. Zachęcają pacjentki do porodów
- Chciała trochę zarobić. Zamiast tego straciła 20 tys. zł!
Napisz komentarz
Komentarze