Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Advertisement
Reklama Stachniuk Optyk

Zobaczyli jak wydane zostały unijne pieniądze

Wizyta studyjna u pięciu beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 zakończyła V Posiedzenie Komitetu Monitorującego program Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 (KM FEL).
Zobaczyli jak wydane zostały unijne pieniądze

– Jako przewodniczący Komitetu Monitorującego Fundusze Europejskie dla Lubelskiego zaprosiłem przedstawicielki Komisji Europejskiej panie Aleksandrę Kowalską i Anetę Sobotkę oraz Członków i Zastępców KM FEL do udziału w wizycie studyjnej – mówi Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. – Nasz plan przewidywał odwiedziny miejsc, gdzie zrealizowane zostały interesujące projekty współfinansowane z pieniędzy unijnych. Wybraliśmy projekty położone w Lublinie, powiecie lubelskim oraz Kraśniku.

Na liście projektów odwiedzonych 15 czerwca br. znalazły się: 

  • Dom Pomocy Społecznej „Kalina” w Lublinie,
  • Przedszkole nr 88 w Lublinie,
  • Plantalux sp. z o.o w Konopnicy, 
  • MAL-PLAST Konrad Rymarczyk w Kraśniku,
  • Środowiskowego Centrum Wsparcia w Kraśniku.

W trzech przypadkach odwiedziliśmy miejsca, w których projekty zrealizowano jakiś czas temu, zaś w dwóch przypadkach dziś nastąpiło ich otwarcie – mówi Dyrektor Departamentu Zarządzania Programami Regionalnymi w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego Anna Brzyska. – Dzisiaj mogliśmy zobaczyć jak wartościowe były to przedsięwzięcia. 

Nowe inwestycje z RPO

Odwiedziny w firmie Plantalux sp. z o.o w Konopnicy i Środowiskowym Centrum Wsparcia w Kraśniku miały wyjątkowy charakter, bowiem 15 czerwca oficjalnie otwarto sfinansowane przez Fundusze Europejskie przedsięwzięcia. 

Wizyta w Konopnicy obejmowała uroczyste uruchomienie instalacji fotowoltaicznej, bardzo ważnej dla firmy produkującej specjalistyczne oświetlenie wykorzystywane w uprawach roślin. W przecięciu wstęgi uczestniczyli między innymi Zbigniew Wojciechowski, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego; Zdzisław Antoń, Starosta Powiatu Lubelskiego; przedstawicielki Komisji Europejskiej: Aleksandra Kowalska i Aneta Sobotka, Anna Brzyska, Dyrektor Departamentu Zarządzania Programami Regionalnymi i Ewelina Padziak, Dyrektor ds. Sprzedaży w Plantalux sp. z o.o.

Ostatni etap czwartkowej wizyty, to uroczyste otwarcie siedziby Środowiskowego Centrum Wsparcia. Powstało ono dzięki rewitalizacji terenu po byłej przychodni specjalistycznej przy Al. Niepodległości 23 w KraśnikuSymbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego w towarzystwie między innymi przedstawicielek Komisji Europejskiej: Aleksandry Kowalskiej i Anety Sobotki wraz z Anną Brzyską, Dyrektor Departamentu Zarządzania Programami Regionalnymi oraz Andrzejem Rollą, Starostą Kraśnickim.

Środowiskowe Centrum Wsparcia jest odpowiedzią na zidentyfikowane potrzeby związane z opieką nad osobami z niepełnosprawnościami, w tym również osobami starszymi, osobami młodymi i dziećmi. To jedyny tego typu obiekt w powiecie kraśnickim, który tak kompleksowo zabezpieczy potrzeby swoich przyszłych podopiecznych.


Podziel się
Oceń

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
ReklamaAdvertisement
KOMENTARZE
Autor komentarza: GutekTreść komentarza: A po co te rowery?Data dodania komentarza: 17.04.2025, 13:18Źródło komentarza: Rowery w opałach. Chełm walczy z falą wandalizmu, a wojna w Ukrainie zakłóca sygnałAutor komentarza: Sylwester BTreść komentarza: Szkoda, że nie szanuje się czegoś co jest fajne:( to świadczy kto mieszka w Chełmie.Data dodania komentarza: 16.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Rowery w opałach. Chełm walczy z falą wandalizmu, a wojna w Ukrainie zakłóca sygnałAutor komentarza: ziomalTreść komentarza: rowery miejskie w Chełmie coraz częściej padają ofiarą wandalizmu, co przekłada się na problemy z ich dostępnością i stanem technicznym. Operator systemu – firma Wawa Bike Sp. z o.o. – nie kryje zaniepokojenia-szkoda ze gorliwi krytycy i prześmiewcy w społecznościowych mediach nie piętnują wandalizmu, tylko często ,gęsto hihi-śmichy urządzają. Wielu aspiruje do salonów Europy a pokazują normalny zaścianek.Data dodania komentarza: 16.04.2025, 16:45Źródło komentarza: Rowery w opałach. Chełm walczy z falą wandalizmu, a wojna w Ukrainie zakłóca sygnałAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Tobie się nie dziwię. Nie ma to jak wieczna podstawówka.Data dodania komentarza: 16.04.2025, 15:32Źródło komentarza: Kto zostanie nowym prezydentem Polski? Weź udział w naszej przedwyborczej sondzie!Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Tobie już żadna reanimacja nie pomoże. Na to co ci dolega jeszcze nie wynaleźli lekarstwa.Data dodania komentarza: 16.04.2025, 15:29Źródło komentarza: Kto zostanie nowym prezydentem Polski? Weź udział w naszej przedwyborczej sondzie!
Reklama