„Pomagamy z każdym krokiem” - to motto ogólnopolskiej imprezy, organizowanej przez Fundację PKO Banku Polskiego. W tym roku, oprócz Krasnegostawu, analogiczne imprezy odbyły się w Baruchowie (pow. włocławski), Białymstoku, Krośnie, Łomży, Opolu, Ostródzie, Pile, Rudzie Śląskiej, Sochaczewie, Wieliczce i Zielonej Górze.
Zgodnie z zasadami w godzinnym biegu uczestniczyły pięcioosobowe sztafety. Chodziło o to, by w tym czasie zrobić jak najwięcej okrążeń, przy czym zgodnie z zasadami każdy z członków drużyny musiał pokonać co najmniej jedno okrążenie. Zmiana odbywała się po przekazaniu symbolicznej pałeczki. Organizator zaś zobowiązał się do wypłacenia darowizny na wspomniany cel za każde przebiegnięte „kółko” wszystkich drużyn. Biegi na dystansach 100, 200 lub 400 metrów zorganizowano także dla dzieci do 13 roku życia. Ostatecznie w Krasnymstawie wystartowało 37 zespołów 5-osobowych i ok. 250 dzieci.
– Swoje reprezentacje wystawiły m.in. szkoły średnie z terenu miasta: Zespół Szkół Nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie (2 zespoły): „Zespół Szkół Nr 2” oraz „Głowacki Team”, a także Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie (3 zespoły): „Pierwszaczki Zetki”, „Zetka Krasnystaw”, „Zetka Team”, kobieca drużyna z II LO im. Norwida czy mieszana „uczniowsko-nauczycielska” ekipa z I LO Jagiełły – przekazała nam Małgorzata Kapitan z krasnostawskiego MOSiR-u.
W klasyfikacji ogólnej, tj. obejmujące wszystkie 12 miast, biegacze reprezentujący Krasnystaw uzyskali 6. wynik w Polsce pod względem ilości okrążeń. Najwięcej "kółek" wybiegała drużyna Zamość Biega, która wyprzedziła strażaków z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie, zaś na trzeciej pozycji uplasowali się reprezentanci 25. Batalionu Lekkiej Piechoty.
Krasnostawską edycję biegu uświetniła obecność Pawła Januszewskiego – mistrza Europy w biegu na 400 m przez płotki z 1998 roku i brązowego medalisty tego samego czempionatu 4 lata później. To właśnie pan Paweł jest inicjatorem znanej w całym kraju akcji BBL – Biegam Bo Lubię. Wizyta mistrza nie była bynajmniej jedyną dodatkową atrakcją. W czasie imprezy odbywał się piknik rodzinny, na którym nie zabrakło różnorodnych gier, zabaw i animacji dla dzieci. Zorganizowano strefy do gry w badmintona, siatkówkę, warcaby, chińczyka, dzieci mogły sobie zrobić sobie także „tatuaż”. Najmłodsi mieli również możliwość samodzielnego zrobienia samemu koktajlu z owoców poprzez jazdę na rowerze stacjonarnym, czyli tzw. blenderbike. Oprócz tego dla najmłodszych zorganizowano także kurs pierwszej pomocy.
Poniżej galeria zdjęć.
Czytaj także:
- Za rozpalenie ogniska 5000 zł kary? Jesienne porządki mogą wyczyścić portfele
- Na cmentarzu płonął wieniec. W domu zagotował się piec. Wzywano strażaków...
- Gm. Rudnik. Na 100-lecie dostali nowy wóz i Złoty Znak Związku [FOTO+WIDEO]
- Powiat krasnostawski. Motocyklista z 3 promilami i bez uprawnień leżał na drodze...
- Nie chcą szczurów, robactwa i odorów. Protestują przeciwko kompostowni w pobliżu domów...
Napisz komentarz
Komentarze