Rejestracja odbywała się 19 października w IV Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Zawodowych nr 5, 20 października w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, a 21 października w Zespole Szkół Ekonomicznych i III LO
Rejestrują się, bo chcą pomóc
W IV LO w akcję zaangażowali się wolontariusze – uczniowie klas III: Agnieszka Mazurek, Marta Możejko vel Mużyło, Oliwia Ufnal, Agnieszka Nowak, Klaudia Włodarczyk, Dominika Majewska, Natalia Hołubowicz, Ewelina Bochniak i Krystian Greniuk.Koordynatorem działań była Eliza Kotowska, psycholog szkolny. W bazie prowadzonej przez Fundację DKMS z tej placówki zarejestrowało się 19 osób, w tym: 15 uczniów, 3 nauczycielki oraz 1 osoba spoza szkoły.
Dla Krystiana, Natalii, Dominiki, potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych, rejestracja w bazie DKMS Polska to odpowiedzialna i świadoma decyzja.
– Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli pomóc "naszemu genetycznemu bliźniakowi" dzięki zarejestrowaniu się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych. Poprzez udział w spotkaniu z Małgorzatą Błaszak, która została już dawcą oraz w zajęciach edukacyjnych na temat.: "Nowotwory krwi – prawdy i mity!", zyskaliśmy cenną wiedzę medyczną i pozbyliśmy się wielu wątpliwości – mówią uczniowie.
Z kolei w ZSGiH zarejestrowało się 60 osób.
- To uczniowie, nauczyciele i znajomi uczniów – informuje Anna Jawornicka-Dobosz, szkolny koordynator akcji. – Myślę, że dla wszystkich tych osób ważna jest świadomość, że mogą komuś pomóc.
Natomiast w ramach akcji prowadzonej w ZSZ nr 5 w Chełmie zarejestrowały się 33 osoby. Wśród nich byli uczniowie i absolwenci szkoły, nauczyciele, a także dyrektor Jarosław Wójcicki. Dodatkowo odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji DKMS.
- Organizacja takich akcji wpisuje się w realizację programu wychowawczego szkoły, w którym szczególny nacisk kładzie się na kształtowanie osobowości ucznia oraz jego systemu wartości. Wyniki akcji oraz cały jej przebieg pokazały dojrzałość młodych ludzi, ich otwartość i zrozumienie potrzeb innych oraz chęć niesienia bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i w różny sposób poparli nasze działania – mówią koordynatorzy akcji: Aleksandra Klajnert, Elżbieta Samulak, Monika Gębicka
14 wolontariuszy zaangażowało się w rejestrację dawców w ZSE i III LO. Małgorzata Piekło (fotograf), Weronika Buda, Patrycja Sokołowska, Agnieszka Plewa, Patrycja Rup, Kacper Bernacki, Łukasz Staniuk, Patryk Kupracz, Dominika Lorenc, Katarzyna Orłowska, Weronika Skrochocka, Patrycja Szajner, Sylwia Dudzisz i Kamila Sowa od godziny 12.20 do 16.30 rejestrowało potencjalnych dawców. Zgłosili się zarówno nauczyciele jak i uczniowie tej szkoły. W sumie 12 osób.
Koordynatorami akcji byli: Ilona Czarnecka, opiekun szkolnego Koła PCK, Agnieszka Adamczyk, główny koordynator akcji, Barbara Adamczuk, Monika Ożga i Małgorzata Barszczewska.
Zobacz też: Potteromaniacy w akcji!

Napisz komentarz
Komentarze