Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Krasnystaw. Wojewoda wyróżnił specjalny zespół z MOPS-u

Podczas wojewódzkich obchodów Dnia Pracownika Socjalnego Lech Sprawka wyróżnił wielu pracowników tego sektora działalności publicznej. Znalazła się wśród nich reprezentacja Krasnegostawu.
Krasnystaw. Wojewoda wyróżnił specjalny zespół z MOPS-u
Wśród nagrodzonych znalazł się także Zespół ds. Polityki Senioralnej MOPS w Krasnymstawie

Źródło: Lubelski Urząd Wojewódzki / Urząd Miasta Krasnystaw

W Lublinie odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego, które były okazją do docenienia codziennego zaangażowania pracowników ośrodków pomocy społecznej. W tym roku miały one szczególny charakter nie tylko ze względu na wyjątkowe okoliczności, jakie związane są z wojną na Ukrainie, ale również jubileuszu 100 lat od uchwalenia pierwszej ustawy o opiece społecznej, dziś zwanej pomocą społeczną. Sejm II RP pierwszy taki akt prawny wprowadził 16 sierpnia 1923 r. Regulował on kwestie prawne związane z opieką społeczną w latach 1924–1991. Ustawa weszła w życie 21 marca 1924 r.

Dzień Pracownika Socjalnego od lat jest okolicznością do podziękowania pracownikom sektora społecznego zatrudnionych nie tylko w ośrodkach pomocy społecznej, ale także w różnych intratach instytucjach pomocowych, związanych z rynkiem pracy, rehabilitacją, placówkach leczniczych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, fundacjach i stowarzyszeniach działających na rzecz osób potrzebujących pomocy. Celem, który wszystkim im przyświeca i łączy te środowiska jest umożliwienie osobom i rodzinom przezwyciężenia trudnych sytuacji życiowych, których samodzielnie nie są w stanie pokonać. Rzeczywistość przynosi zresztą coraz to nowsze obszary i sytuacje, w których pracownicy społeczni muszą umieć się odnaleźć.

– Niewątpliwie jednym z największych wyzwań był okres pandemii, który wymagał dodatkowego zaangażowania i uruchomienia współpracy między administracją rządową, samorządową, organizacjami pozarządowymi i służbami mundurowymi – zwrócił się do pracowników socjalnych wojewoda lubelski Lech Sprawka. – Chciałbym serdecznie państwu podziękować za tamten czas i za ten, który nadal trwa – związany z pomocą uchodźcom i zwalczaniem skutków, związanych z wojną na Ukrainie – dodał.

Wręczono odznaczenia państwowe i wyróżnienia, w tym Medale za Długoletnią Służbę i za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie swoich obowiązków. Osoby zasłużone odebrały od wojewody okolicznościowe dyplomy uznania. Wyróżnienia zostały nadane za wieloletnią pracę, wybitne osiągnięcia w zakresie pomocy społecznej czy też wdrażanie nowatorskich rozwiązań w obszarze polityki społecznej. 

Wśród nagrodzonych znalazł się także Zespół ds. Polityki Senioralnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie, w składzie:

  • Monika Sawa (koordynator);
  • Justyna Pezda;
  • Maria Radczuk;
  • Marta Soczyńska.

Z kolei Jadwiga Krzyżanowska otrzymała Medal Wojewody Lubelskiego za „wieloletnią aktywność zawodową, w tym 40-letnią pracę w pomocy społecznej, wszechstronne, profesjonalne i innowacyjne działania na rzecz poprawy jakości życia społeczności lokalnej...”

Warto przypomnieć, że to już kolejne wyróżnienie związane w jakiś sposób z działaniami samorządu krasnostawskiego magistratu na rzecz starszych mieszkańców miasta. W sierpniu bowiem samo miasto zostało odznaczone jako „Gmina przyjazna Seniorom”.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ (PONIŻEJ)

Czytaj także:

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama