Pomoc można uzyskać nie tylko osobiście w godzinach pracy OPS, czyli między 7.30 a 15.30, ale również telefonicznie pod numerem: 82 571 01 02.
Zgodnie z przepisami ustawowymi każda gmina ma obowiązek powołania zespołu interdyscyplinarnego. W jego skład mogą wchodzić m.in. pracownicy socjalni, a także przedstawiciele gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, policji, placówek ochrony zdrowia, organizacji pozarządowych, kuratorzy sądowi oraz prokuratorzy działający na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
-Trzeba informować ludzi o naszym istnieniu i o tym, że mogą liczyć na pomoc. Uważam też, że lepiej rozwiązać problem, niż milczeć i siedzieć w domu - mówi Iwona Jung, szefowa zespołu interdyscyplinarnego.
Ofiary i świadkowie przemocy mogą korzystać z całodobowej infolinii pod numerem: + 48 222 309 900, a dodatkowe informacje o różnych formach wsparcia można znaleźć m.in. na stronach: www.pokrzywdzeni.online, www.swiadkowie.online, www.przemoc.online i www.dla-dziecka.online.
Czytaj też:
Napisz komentarz
Komentarze