Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gm. Wojsławice. Do „Krynicy” coraz bliżej. Teraz przetarg

Po raz ostatni na temat planów zakładających budowę zbiornika retencyjnego przy ul. Chełmskiej informowaliśmy w połowie lutego tego roku. Wtedy wiadomo było, że gmina dysponuje już odpowiednim dofinansowaniem i planuje stworzenie obiektu, który nie tylko będzie umożliwiał sprawniejsze gospodarowanie zasobami wodnymi, ale także przyciągnie do gminy kolejnych turystów. Teraz przyszła pora na wykonanie kolejnego, ważnego kroku – ogłoszenie postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy prac.
Gm. Wojsławice. Do „Krynicy” coraz bliżej. Teraz przetarg
Naturalne rozlewiska i źródła wody przy ul. Chełmskiej w Wojsławicach

Źródło: Gmina Wojsławice

Zgodnie z informacjami, jakie urzędnicy zamieścili na platformie przetargowej, potencjalni oferenci powinni przedstawić swoje wyliczenia do 9 maja. Dokumenty zawierają też precyzyjny opis działań, jakie podejmie firma, której władze powierzą zadanie budowy zbiornika. Są to oczywiście prace z zakresu szeroko pojętej inżynierii wodnej. 

Kiedy powstanie zbiornik? Można mieć nadzieję, że wszystkie prace zostaną ukończone w przeciągu sześciu miesięcy od momentu podpisania umowy, a więc zbiornik powinien być gotowy na przełomie tego i przyszłego roku. 

- Na utworzenie zbiornika pod nazwą „Krynica” otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości niemal 0,5 mln zł, co stanowi praktycznie 100% wartości zaplanowanego zadania. Będzie zlokalizowany na ul. Chełmskiej, w pobliżu istniejącego już i zagospodarowanego rozlewiska naturalnych źródeł wody. Cieszy na pewno fakt, że nasz wniosek uzyskał najwyższą punktację spośród 23 wniosków, jakie spłynęły ostatnio do zarządu województwa lubelskiego z terenu całego województwa. Środki przyznano nam w ramach „Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich” na lata 2014-2020 – mówi o szczegółach zadania wójt Henryk Gołębiowski

I dodaje, że do jego realizacji gmina przygotowywała się przez kilka ostatnich lat, np. poprzez nabycie odpowiednich gruntów.

- Na tym etapie wiemy, że wokół zbiornika powstanie ścieżka spacerowa, a w kolejnych latach chcielibyśmy tam zainstalować kolejne elementy, z których mogliby skorzystać odpoczywający w tym rejonie mieszkańcy i turyści. Chciałbym też dodać, że planujemy utworzenie takiego specjalnego centrum „Ekoedukacji” i obserwatorium przyrody. Te z kolei zadania zostały przez nas zgłoszone w strategii rozwoju województwa lubelskiego, a zatem jest szansa na to, aby pozyskać na ich realizację dodatkowe dofinansowanie – podsumowuje wątek zbiornika Gołębiowski. 

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamareklama Bon Ton
Reklama
Reklama
Reklama