W pierwszych dniach swojego urzędowania wójt wydała osiem zarządzeń. Jedno z pierwszych dotyczyło powołania na stanowisko zastępcy Ewy Zalewskiej. Dotychczasowy zastępca wójta Andrzej Czerwiński stracił pracę 9 maja.
– Pani Ewa to doświadczony samorządowiec. Pracowała w urzędzie przez wiele lat i myślę, że jest państwu doskonale znana. Cieszę się, że dołączyła do zespołu – mówiła o swojej zastępczyni wójt Dąbrowska.
– Z samorządem jestem związana od niemal 20 lat. Jakiś czas temu byłam odpowiedzialna tutaj, w urzędzie, za obsługę rady gminy. Później moje drogi z Sawinem nieco się rozeszły, a teraz wracam, mając nadzieję na dobrą współpracę z panią wójt – mówiła o sobie w czasie ostatnich obrad Zalewska.
Podkreśliła, że powierzone jej zadania będzie się starała wypełnić jak najlepiej, mając jednocześnie świadomość tego, że w nową kadencję gmina Sawin wchodzi obarczona wieloma różnymi problemami.
- Liczymy na to, że państwo, jako radni, będziecie naszymi współpracownikami i takimi korespondentami z terenu. Liczymy z panią wójt na to, że dzięki tej współpracy uda nam się zbudować mądry samorząd – podkreśliła Zalewska.
Jedno z kolejnych zarządzeń Dąbrowskiej dotyczyło powołania komisji do przeprowadzenia kontroli dokumentów na stanowisku pracy kierownika referatu organizacyjnego Małgorzaty Kiendrak. Wójt Dąbrowska wyjaśniła, że w tej chwili urzędniczka przebywa na zwolnieniu lekarskim, a przedsięwzięcia inwestycyjne, którymi się zajmowała w urzędzie, nie mogą niestety czekać.
– Chcieliśmy te dokumenty przekazać pracownikowi, który będzie za nie odpowiedzialny pod nieobecność pani Małgorzaty i tak też się stało. Został sporządzony protokół i tę sprawę mamy już zamkniętą – podkreśliła w czasie sesji wójt Dąbrowska.
Uporządkowania wymagały również sprawy związane z referatem budownictwa, gospodarki przestrzennej i obsługi inwestycji. Tymczasem obowiązki kierowania referatem przekazano jednej z pracownic – Ewelinie Kosowskiej-Kozaczuk – ale wiadomo już, że zostanie ogłoszony konkurs celem wyłonienia nowego szefa działu.
Z nowych decyzji będą też zadowoleni ci mieszkańcy, którzy narzekali na dostępność gminnej kasy. Okazuje się, że godziny funkcjonowania placówki zostały wydłużone do 13.30, co zdaniem wójt, powinno zaspokoić wszelkie potrzeby związane z regulowaniem należności na rzecz gminy.
Obserwatorzy gminnego życia pytają również, czy uda się w końcu skierować na właściwe tory gminny Urząd Stanu Cywilnego. Kiedy włodarzem samorządu był Dariusz Ćwir, konkurs na stanowisko kierownika urzędu ogłaszano bodaj siedmiokrotnie, bez większego powodzenia. Dzisiaj trudno dociekać, z jakiego powodu jednostka pozostawała przez dłuższy czas bez osoby odpowiedzialnej, ale można mieć nadzieję, że i ten obszar uda się w końcu naprawić. Podobny kazus dotyczy stanowiska sekretarza, które musi zostać obsadzone zgodnie z wymogami obowiązującego prawa. Konkursy na oba stanowiska – urzędu stanu cywilnego oraz sekretarza – zostały ogłoszone 21 maja.
Czytaj także:
Napisz komentarz
Komentarze